Notowania

Rekompensata za utracony deputat węglowy. Kopalnie zaczęły wypłacać pieniądze

10 tysięcy złotych netto jednorazowej rekompensaty zaczęły wypłacać węglowe spółki emerytowanym górnikom i ich rodzinom. Uprawnionych do pobrania tych pieniędzy jest około 235 tys. osób. Rząd wyda na to 2,35 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Jedzura/REPORTER)
Wypłaty rekompensat już ruszyły.

Do części uprawnionych pieniądze już zostały wysłane - informuje w piątek Polska Agencja Prasowa. Do kolejnych osób będą docierać w najbliższych dniach, najpóźniej - do końca roku.

Pieniądze należą się emerytowanym górnikom lub górnikom rencistom, którym spółki węglowe zawiesiły świadczenie deputatu węglowego. O pieniądze mogą się też ubiegać wdowy i sieroty otrzymujące renty po górnikach.

Zobacz też: Morawiecki: węgiel to podstawa naszej energetyki, nie chcemy z niego rezygnować

- To, co zabrano tym, co odchodzili na emeryturę od 2012 r. w formie rekompensaty - zwracamy - mówił w październiku o planowanych wypłatachminister energii Krzysztof Tchórzewski.

Jak informuje w piątek PAP, złożono około 240 tys. wniosków o rekompensatę. Ministerstwo szacowało liczbę uprawnionych na około 235 tys. Na wypłaty zostanie w sumie przeznaczone około 2,35 mld zł. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa.

Tagi: deputat węglowy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-12-2017

ZbulwersowanaTo jakiś skandal!!!!!!!Proszę mi pokazać jakąś inną grupę zawodową, która dostaje coś, kiedy przychodzi emerytura???Czy nauczyciel dostaje co roku … Czytaj całość

15-12-2017

ŚlązakMoje pieniadze z podatkow rozdają. Pracuje przy produkcji opla. Żadam samochodu raz na pięć lat. Kaczogród, 250000 glosów juz maja na przyszle wybory.

15-12-2017

RK..k.mać w węglu im wypłaćcie - a nie w pieniądzu i dziwić się, że ciągle pieniędzy brakuje, obliczyć kwotę na tonaż węgla i do pobrania !!!, jak kto … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (123)

Wybrane dla Ciebie