Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Szyszko do dymisji, Jaworski z posadą w państwowej spółce. Cena o. Rydzyka za zmiany kadrowe w rządzie

Szyszko do dymisji, Jaworski z posadą w państwowej spółce. Cena o. Rydzyka za zmiany kadrowe w rządzie

Posiedzenie sejmowej Komisji Kutury i Środków Przekazu. Od lewej: Antoni Macierewicz, o. Tadeusz Rydzyk, Andrzej Jaworski Fot. Michal Dyjuk/REPORTER
Posiedzenie sejmowej Komisji Kutury i Środków Przekazu. Od lewej: Antoni Macierewicz, o. Tadeusz Rydzyk, Andrzej Jaworski

Wiele wskazuje na to, że Jan Szyszko wkrótce pożegna się ze stanowiskiem w ramach rekonstrukcji rządu. Aby nie naruszać nieformalnego układu PiS z o. Tadeuszem Rydzykiem w kwestii obsady stanowisk, zdecydowano, że inny faworyt założyciela Radia Maryja otrzyma intratną posadę w państwowej spółce.

Jak pisze "Fakt", o. Tadeusz Rydzyk ma w spółkach Skarbu Państwa pulę stanowisk dla swoich faworytów. O sprawie tego nieformalnego układu zrobiło się głośno przy okazji zatrudnienia w zarządzie PZU posłanki PiS Małgorzaty Sadurskiej.

Jan Szyszko stanowi olbrzymie obciążenie wizerunkowe dla PiS, dlatego należy do murowanych kandydatów do dymisji w ramach zbliżającej się rekonstrukcji rządu. Jednocześnie Szyszko jest uznawany za najbliżej związanego z założycielem Radia Maryja ministra w obecnym rządzie.

Wideo: Tadeusz Rydzyk kontra Andrzej Duda. Kuriozalny wywiad z prezydentem

Odwołanie szefa resortu środowiska oznaczałoby poważne naruszenie nieformalnego układu pomiędzy o. Tadeuszem Rydzykiem a Jarosławem Kaczyńskim, dlatego - jak pisze "Fakt" - PiS postanowił toruńskiego duchownego "udobruchać" awansem dla jego innego faworyta.

Chodzi o Andrzeja Jaworskiego, byłego posła PiS, który w zarządzie PZU musiał ustąpić Małgorzacie Sadurskiej. Przez wiele miesięcy Jaworski pozbawiony był intratnej posady w państwowej spółce, co miało być kara wymierzoną przez prezesa PiS za angażowanie się lokalną politykę w czasie pracy w PZU.

Jaworski właśnie został powołany do zarządu należącej w 80 proc. do Skarbu Państwa Krajowej Spółki Cukrowej. Według źródeł w PiS, na które powołuje się "Fakt", nominacja ta ma bezpośredni związek z planowaną dymisją Jana Szyszki.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
MariuszP
2017-11-26 18:55
Nie widze dlaczego mialby zostac wyrzucony, za co niby? Za fakt ze chce odratowac czesc Puszczy ktora nie jest pod atakiem Kornikow? Czy za Redukcje emisji CO2? Moze dlatego ze Smogiem nikt sobie nie radzi, bo kazdy kto smie walczyc ze Smogiem zostaje w dziwny sposob od rzadu odsuniety, nie mowie o Polske ale o caly swiat. Moim zdaniem to swietny Minister i powinien dalej wykonywac swoja wizje.
ssak5
2017-11-23 12:43
Nie widzę najmniejszego powodu zeby atakować ministra Szysko . Wybitny fachowiec i wie co robi. Zarzuty ze wycina puszcze dla zarobku są idiotyczne .im więcej drzewna tym niższa cena .Nie wycina wiec dla zysku tylko z powodu chęci ocalenia puszczy.Brawo szyszko i o, rydzyk
Ss
2017-11-23 04:27
Prezydencie Putyn Naród Poliski już UE wola o pomoc , lecz na kolanach błaga !!! Kler i wszystkich polityków wywieź na sybir . Dziekujemy Zewne będzie się żyć lepiej gdy złodzieje znają się na syberi
Pokaż wszystkie komentarze (633)