Notowania

Małgorzata Sadurska w zarządzie PZU. Już oficjalnie

Potwierdziła się krążąca od ponad tygodnia plotka. Małgorzata Sadurska została oficjalnie powołana do zarządu PZU.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Jagielski/EAST NEWS)

Sadurska została powołana z dniem 13 czerwca. - Powołanie następuje na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym kadencji był rok 2016 - informuje ubezpieczyciel w komunikacie.

Była prezydencka minister nie ma doświadczenia w biznesie, ale rekompensuje je doświadczeniem w polityce. Przez dziesięć lat była posłem - V, VI i VII kadencji. Była też członkiem Krajowej Rady Sądownictwa, przewodniczącą rady nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W 2007 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ds. pracy i polityki społecznej. 7 sierpnia 2015 roku została powołana na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta RP, które piastowała do dnia 12 czerwca 2017 roku.

Rada Nadzorcza PZU nie podaje, czym dokładnie Sadurska ma się zajmować w zarządzie spółki.

Politycy PiS nie widzą nic dziwnego w powoływaniu wysokiego urzędnika państwowego do zarządu jednej z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. - Każdy ma prawo kierować swoim życiem zawodowym, jak to uważa za słuszne -ocenił rzecznik rządu Rafał Bochenek. - Uważam, że Małgorzata Sadurska jest osobą niezwykle pracowitą (...) Także myślę, że odnajdzie się nie tylko w tej, czy innej firmie - dodał.

Poseł PiS Marek Suski ocenił natomiast, że "w zarządzie PZU potrzeba osoby, która zna program PiS. Po to, żeby realizowała program rządu, który repolonizuje rynki kapitałowe i uczciwie zarządza majątkiem Skarbu Państwa".

Zdanie Suskiego podziela szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. - Chcę, aby Małgorzata Sadurska została członkiem zarządu w PZU - mówi przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Przeciwnego zadnia jest natomiast opozycja. - Jeśli Sadurska trafi do PZU, to będzie skandal - pisał na Twitterze Ryszard Petru.

Petru: Jeżeli [ #Sadurska ]( https://twitter.com/hashtag/Sadurska?src=hash ) trafi do [ #PZU ]( https://twitter.com/hashtag/PZU?src=hash ), to będzie skandal.
- Dlaczego nikt z [ #PiS ]( https://twitter.com/hashtag/PiS?src=hash ) nie ma oferty z żadnej prywatnej firmy, tylko z państwowej? [ pic.twitter.com/XXrHe71UAN ]( https://t.co/XXrHe71UAN )

- Będzie realizować program PiS za około 100 tys. zł miesięcznie - komentuje skarbnik PO Mariusz Witczak.

Tagi: małgorzata sadurska, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2017

wania.kalksteinCiemnocie ochłap z pańskiego stołu a sobie pany i panie po 90 tysięcy a co ma się ten pisowski pański gest.

13-06-2017

PODATNIK a nie krówka dojnaDla Niej i PiS du ZYSK a dla mnie strata-bo droższe polisy OC-odczułem to 2 tygodnie temu !!!!

13-06-2017

PozytronowyBez wstydu, bez godności, bez honoru

Rozwiń komentarze (91)