Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wakacyjny efekt 500+. Coraz więcej Polaków wybierze zagraniczne kurorty

46
Podziel się

Na tegoroczne wakacje wyjedzie ponad 70% Polaków - o 15 pkt proc. więcej niż przed rokiem. Większość z nich planuje przeznaczyć na ten cel od 1 tys. do 2 tys. zł na jednego członka rodziny.

Beneficjenci programu częściej wybierają zagraniczne wakacje niż osoby niekorzystające z 500+
Beneficjenci programu częściej wybierają zagraniczne wakacje niż osoby niekorzystające z 500+ (pixabay.com)
bDYAwtVh

Na tegoroczne wakacje wyjedzie ponad 70 proc. Polaków. To 15 pkt proc. więcej niż przed rokiem. Na wyjazd zagraniczny częściej pozwolą sobie beneficjenci programu 500 plus niż osoby nie korzystające z tego programu - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Diners Club Polska.

Do ciepłych krajów, w góry, nad morze, w egzotyczne miejsca. W tym roku zdedcydowana większość Polaków wyjedzie na wakacje. Z badania Diners Club Polska wynika, że plany na letnie miesiąca ma 70 proc. Polaków. Rok temu takie samo badanie przyniosło wynik gorszy o 15 punktów procentowych. Wtedy wakacyjne plany miało 55 proc. rodaków, reszta urlop spędzała w domu.Teraz Polacy ruszą w kraj i świat.

Co ciekawe, na wyjazd zagraniczny częściej pozwolą sobie beneficjenci programu 500+ niż osoby niekorzystające z tego programu. W ubiegłym roku na taki wyjazd zdecydowało się 25 proc. beneficjentów programu, a w 2018 roku na wakacje za granicę pojedzie już prawie 40 proc.ankietowanych.

bDYAwtVj

Z kolei spośród osób, które nie korzystają z tej formy pomocy od państwa w tym roku na zagraniczny urlop wybierze się blisko 25 proc. badanych, co oznacza wzrost o 12 pkt proc. względem roku poprzedniego - wynika z badań.

Z badań wynika, że nikt nie będzie oszczędzał. 40 proc. planujących jakikolwiek wyjazd chce przeznaczyć od 1 tys. zł do 2 tys. zł na wyjazd turystyczny (na jedną osobę). 21 proc. ankietowanych nie zamierza przekraczać 1 tys. zł na osobę. Z kolei 12 proc. planuj eprzeznaczyć nie więcej niż 500 zł na wyjazd.

Zobacz także: Zobacz także: Politycy opozycji zmienili zdanie o 500+?
bDYAwtVp

- Aż 16,2% osób biorących udział w badaniu dysponuje finansami pozwalającymi na przeznaczenie kwoty od 3 do 4 tys. zł dla jednego członka rodziny, na pojedynczy wyjazd w najbliższym sezonie letnim. Na najdroższe wyjazdy stać niewielki odsetek rodaków. Tylko 6,2 proc. przeznaczy w tym roku więcej niż 4 tys. zł na wyjazd wakacyjny jednego członka rodziny - czytamy w wynikach badania.

Dokąd pojadą Polacy? - Najbardziej popularne pozostają wyjazdy krajowe, deklaruje je 41 proc. badanych, ale znacznie wzrósł odsetek osób, które planują wyjechać poza granice kraju. To ponad 27 proc" - powiedział Paweł Kałudow z Diners Club Polska, cytowany w komunikacie.

W 2017 roku za granicę planowało wyjechać tylko 13,9 proc. Polaków.

bDYAwtVq

Wyjazdy zagraniczne najczęściej wybierają Polacy między 30 a 39 rokiem życia - aż 42 proc. z nich planuje spędzić urlop w jednym z krajów Europy. Na drugim biegunie znalazły się osoby w wieku powyżej 70 lat - tylko 3 proc. z nich wyjedzie do któregoś z państw Unii. Wakacje w Polsce najchętniej spędzają najmłodsi ankietowani - taką formę wypoczynku wybrało 74 proc. osób w wieku 18-29 lat.

Za granicę najczęściej wyjeżdżają mieszkańcy średnich miast (50-250 tys. mieszkańców) i metropolii (odpowiednio 37 i 34 proc.). Ponad połowa mieszkańców małych miast (51 proc.) urlop planuje spędzić na ternie Polski, ale to spośród tych ankietowanych najwięcej osób wyjedzie poza Europę (12 proc.). Mieszkańcy wsi wakacje najchętniej spędzają w swoim miejscu zamieszkania. 41 proc. z nich nie planuje wyjeżdżać, ale to i tak mniej niż w roku 2017 (52 proc.), podano także.

Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w kwietniu 2018 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI), na ogólnopolskiej grupie 1100 pełnoletnich Polaków.

bDYAwtVr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYAwtVK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(46)
obywatel
3 lata temu
wszystko jest do czasu,wybory za kilka miesięcy
Kaktus
3 lata temu
Ciekawy artykuł. Czy ktoś z Was inwestował już z Hot Forex?
Neo
3 lata temu
Dobrze że kryzys się zbliża to się spowolni i będzie jak dawniej oby
bDYAwtVL
kkk
3 lata temu
Ci co biorą 500+ i 1000+ i jeszcze więcej to powinni mieć urzędowy zakaz wyjazdu za granicę
gość
3 lata temu
Z kolei spośród osób, które nie korzystają z tej formy pomocy od państwa w tym roku na zagraniczny urlop wybierze się blisko 25 proc. badanych, co oznacza wzrost o 12 pkt proc. względem roku poprzedniego Czyli zarabiamy coraz lepiej.
...
Następna strona