Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Expo w Mediolanie. Tłumy na polskiej wystawie

0
Podziel się:

Do osiągnięcia tego wyniku potrzebny był niecały miesiąc.

Expo w Mediolanie. Tłumy na polskiej wystawie
(Materiały prasowe EXPO)

Niewiele ponad miesiąc minęło od otwarcia światowej wystawy Expo 2015, a już polski pawilon odwiedziło ponad 100 tys. zwiedzających - informuje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. To tak jakby zwiedzili go prawie wszyscy mieszkańcy Koszalina.

Światowe wystawy Expo uznawane są za najbardziej prestiżowe wydarzenia promocyjne na świecie, organizowane od 1851 r. EXPO 2015 odbywa się pod hasłem ,,Wyżywienie planety, energia dla życia".

Od 1 maja do 31 października w Mediolanie prezentuje się niemal 150 państw oraz organizacji, które przedstawiają swoje osiągnięcia związane z przemysłem rolno-spożywczym.

Wystawa ma też pełnić rolę edukacyjną w zakresie promowania zdrowego odżywiania, jak i poszukiwania sposobów rozwiązania problemu braku żywności w niektórych regionach świata. Organizatorzy spodziewają się nawet 20 milionów gości.

Polski pawilon, położony w centralnym punkcie olbrzymiego terenu, pod względem wielkości jest czwarty wśród wszystkich wizytówek narodowych. Jego projekt odwołuje się bezpośrednio do polskiego sadu i ogrodnictwa. Jest to bardzo oryginalna ażurowa forma, przypominająca poustawiane jedna na drugiej skrzynki na jabłka. To dlatego - wyjaśnili organizatorzy - że jest to głównie prezentacja polskiego rolnictwa, oparta na symbolice drzewa jabłoni.

Zwiedzający przez wąską i wysoką szczelinę wchodzą do tajemniczego ogrodu ukrytego za ażurową konstrukcją - polskiego sadu. To stylistyczne nawiązanie do obrazu "Dziwny ogród" Józefa Mehoffera. W przestrzeni ogrodu pojawiają się też audiowizualne odniesienia do poezji uwielbianej we Włoszech Wisławy Szymborskiej.

Na 1,4 tys. m kw. przestrzeni ekspozycyjnej polskiego pawilonu jest restauracja, sklep, sala kinowa, instalacja multimedialna prezentująca polski przemysł rolno-spożywczy, sala zabawy interaktywnej oraz przestrzeń wystaw czasowych, wykorzystywana m.in. przez regiony. Goście mogą zapoznać się z produktami oferowanymi przez polskich przedsiębiorców dzięki pokazom kulinarnym, debatom, spotkaniom promocyjnym, konferencjom oraz innym wydarzeniom, zarówno o charakterze biznesowym, jak i mniej formalnym.

Budżet udziału Polski w Expo to nieco ponad 60 mln zł, z czego ok. 7 mln zł pochodzi ze środków państwa, a reszta z funduszy europejskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Expo z jabłkami i rogalami. Rząd chce pomóc Do Mediolanu z trzydniową wizytą udaje się minister Sawicki.
Tam też przeniknęła włoska mafia Wystawa Expo odbędzie się w Mediolanie od 1 maja do 31 października przyszłego roku.
Polska podobna do Włoch? To pomysł na Expo Zobacz zwycięski projekt polskiego pawilonu na Expo 2015.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)