Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Expose Ewy Kopacz zaskoczy - zapowiada Piechociński

0
Podziel się:

Premier ma stawiać na racjonalizm, pragmatyzm i rozsądek w polityce zagranicznej.

Expose Ewy Kopacz zaskoczy - zapowiada Piechociński
(Wojciech Strożyk/REPORTER)
bESswnOZ

Expose zaskoczy pragmatyzmem oraz determinacją, by pokazać, że to nie jest program tylko na rok - powiedział szef PSL Janusz Piechociński. Istotnym elementem ma być bezpieczeństwo, a rząd będzie stawiał na pragmatyzm i rozsądek w polityce zagranicznej.

Piechociński, który spotkał się po południu z premier Ewą Kopacz, powiedział, że rozmowa dotyczyła expose zaplanowanego na środę. _ Expose zaskoczy wszystkich swoim racjonalizmem i pragmatyzmem, ale także zdecydowaniem i determinacją, że to nie jest program rządu (wyłącznie) na 12 miesięcy _ - powiedział wicepremier.

Według szefa PSL Kopacz będzie stawiać na _ racjonalizm, pragmatyzm i rozsądek w polityce zagranicznej _, a _ istotnym obszarem _ expose - jak zaznaczył - będzie bezpieczeństwo. _ Nie tylko w związku z tym, co dzieje się na Ukrainie i w relacjach Rosja-Polska, Rosja-UE _ - podkreślił wicepremier.

bESswnPb

_ Polska w sprawach tego, co dzieje się na wschód od UE, będzie sumieniem Europy, ale w relacjach rosyjsko-ukraińskich pojawiło się wiele nowych akcentów _ - dodał.

_ Pani premier - jako lider koalicyjnego rządu kontynuacji - po ostatnich zmianach personalnych pokaże w środę, że jest przedsiębiorcza, społeczna, solidarna i aktywna _ - mówił Piechociński.

Pytany, czy na spotkaniu z liderką PO zapadły ustalenia dotyczące koalicji, odpowiedział, że _ nie było nowych akcentów _. _ Sprawy, które nastąpią mamy pouzgadniane. Ministrowie z PSL-u wnieśli swój wkład do expose. Mocno będzie artykułowane to, co powinniśmy zrobić czy dokończyć w tej kadencji parlamentu _ - wyjaśnił.

Na pytanie o jego wkład w expose, jako ministra gospodarki lider PSL zapowiedział, że będzie kładziony nacisk na _ wzmacnianie i uwalnianie przedsiębiorczości Polaków, zwiększenie wydolności instytucji usprawnienie sądownictwa, a także relacji na linii przedsiębiorcy-aparat skarbowy _.

bESswnPh
Czytaj więcej w Money.pl
Ewa Kopacz rozlicza ministrów Tuska. Jutro kolejne spotkania Rozmowy z przyszłą panią premier mają już za sobą szefowie resortów: finansów, gospodarki, nauki, sportu, pracy i zdrowia.
Piechociński: "Będą duże niespodzianki" Piechociński pytany o to, czy nowy rząd jest poukładany, odparł: _ myślę, że tak. _
Lech Wałęsa: Premierem zrobiłbym rolnika _ Nominacja dla premiera Tuska jest oczywistym sukcesem dla Polski. Istotnym pytaniem jest jednak, co stanie się z Platformą Obywatelską po jego wyjeździe z kraju _ - mówi były prezydent.
bESswnPC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)