Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Podszywają się pod rządową stronę. Konstanty Radziwiłł zgłasza sprawę do prokuratury

23
Podziel się:

Resort zdrowia sprawdził również osobę, która reklamuje ten podejrzany produkt podając się za lekarza. W rzeczywistości jednak nie figuruje ona w Centralnym Rejestrze Lekarzy.

Ministerstwo podkreśla, że nie ma z tą stroną nic wspólnego.
Ministerstwo podkreśla, że nie ma z tą stroną nic wspólnego. (Maciej Luczniewski/REPORTER)

Resort zdrowia wydał ostrzeżenie przed podrobioną stroną ministerstwa zdrowia, na której fałszywy lekarz reklamuje preparat niedopuszczony do obrotu w Polsce. Sprawa trafi do prokuratury.

"Ostrzegamy, że w sieci funkcjonuje strona internetowa, która podszywa się pod witrynę Ministerstwa Zdrowia. Strona oferuje zakup preparatu w ramach Programu Państwowego na Zwalczenie Zachorowań Układu Mięśniowo-Szkieletowego (Stawów)" – wydało komunikat Ministerstwo Zdrowia.

To odpowiedź na pojawiającą się w sieci fałszywą stronę. Nie posiadała ona rządowej końcówki "gov.pl" w adresie, była błędnie oznakowana logiem jednostki, nie posiadała danych kontaktowych, nie działały inne jej treści, a przede wszystkim proponowała sprzedaż produktu.

Tymczasem, jak podkreśla resort, nie prowadzi on sprzedaży żadnych produktów leczniczych i nie ma z tą stroną nic wspólnego. Mało tego, nie realizuje też podanego na stronie programu. A na dodatek nielegalnie reklamowany tam środek, nie jest dopuszczony do obrotu w Polsce.

Resort zdrowia sprawdził również osobę, która reklamuje ten podejrzany produkt, podając się za lekarza. W rzeczywistości jednak nie figuruje ona w Centralnym Rejestrze Lekarzy.

- Bardzo doceniam apele o ostrożność i zachowanie rozsądku nie tylko ze strony wiarygodnych i wykształconych specjalistów czy osób publicznych, których autorytet nie pozostawia wątpliwości, ale przede wszystkim apele dziennikarzy i ich wszelkie działania mające na celu rzetelne demaskowanie nieprawdziwych twierdzeń dotyczących naszego zdrowia i życia. Ufajmy lekarzom, trzymajmy się faktów, a w razie wątpliwości starajmy się po prostu zachować zdrowy rozsądek - powiedział cytowany w komunikacie minister Konstanty Radziwiłł.

Zobacz także: Lekarze krytykują ministra zdrowia: "Bezduszny, niedouczony i zaślepiony ideologią!"

Minister zdrowia zapowiedział, że zgłosi do prokuratury fakt istnienia strony podszywającej się pod Ministerstwo Zdrowia jako podejrzenie popełnienia przestępstwa internetowego.

*- *Promowanie w mediach osób czy też tez o wątpliwej merytorycznej wiarygodności jest niezwykle groźne. Rozumiem potrzebę dyskusji i wolności wypowiedzi, ale pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach siła przekazu jest ogromna, nasze słowa, np. w sieci, pozostają już właściwie na zawsze, dlatego wszelkie wypowiedzi dotyczące zdrowia lub życia ludzi muszą być naprawdę wyjątkowo przemyślane i odpowiedzialne – zaznaczył Radziwiłł.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
fsdfsfdsff
5 lata temu
Powinni zablokować stronę i po kłopocie. A tak to bedą ostrzegać a ich ostrzeżen i tak nikt nie przeczyta.
wpdosc
5 lata temu
Polacy sa wolnymi ludzmi czemu mają przymus szczepienia
Ja
5 lata temu
Ta sttona to MINISTERSTWO ZDROWIA POLSKI a rzekomy lekarz glowny m.Krakowa profesor itd.nie istnieje.
zygfryd
5 lata temu
Jeśli szukasz sprawdzonego brokera wejdź na stronę Hot Forex.
amok
5 lata temu
Ministerstwo zdrowia to fikcja w niczym nie pomagaja obywatelom,a wrecz szkodza,we wroclawiu jest dobra mafia lekarska nie do ruszenia kazdy pismak sie boji napisac cokolwiek na temat poradni chorob zakaznych przy ul.koszarowej,dlaczego ministerstwo zdrowia sie tym nie zajmie przeciez problem jest nie od dzis ze ludzi sie tam nie leczy tylko czeka przez lata az czlowieka zezre choroba.Brawo dla ministerstwa zdrowia.
...
Następna strona