Notowania

prawo
11-10-2018 (07:39)

Fiskus sam ustali wartość majątku. Biegły mu niepotrzebny

Zmiany w przepisach dotyczących ustalania wartości majątku zakładają, że fiskus nie będzie już potrzebował rzeczoznawców do tego celu. Eksperci ostrzegają przed ograniczeniem praw podatników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(OLEKSANDR CHAPTSEV)

O zmianach w określaniu wartości majątku na potrzeby rozliczeń PCC oraz podatku od spadków i darowizn pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Samodzielność fiskusa w tym zakresie może - jak czytamy - rodzić obawy, że wyliczenia będą niekorzystne dla podatnika.

Kończy się użytkowanie wieczyste. Teraz czas na Mieszkanie+

- Nie jest zrozumiałe, dlaczego odchodzi się od zasadniczo obowiązującego korzystania z opinii biegłego, pozostawiając organowi uznanie, czy do ustalenia wartości rynkowej potrzebne są wiadomości specjalne - mówi na łamach "DGP" Grzegorz Maślanko, radca prawny, partner w Grand Thorton.

Jak czytamy w gazecie w praktyce może oznaczać to, że "fiskus zawsze może podważyć zadeklarowaną przez podatnika wartość majątku i stwierdzić, że nie można np. kupić nieruchomości w danej cenie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: prawo, wiadomości, gospodarka, podatki, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-10-2018

PaliakO.K. Pod warunkiem, że w przypadku zawyżenia przez US wartości transakcyjnej nieruchomości i przy braku jej akceptacji przez podatnika, państwo będzie … Czytaj całość

11-10-2018

moje imieDom o wartości miliona, fiskus wyceni na 100 tys i sprzeda kumplowi Dyr, Urzędu Skarbowego. Brawo dobra zmiano.

11-10-2018

Robin H.Wracamy więc w lata 50-te XX wieku - wtedy nazywało się to "domiar". Nawet szeryf z Nottingham miał więcej przyzwoitości (9 wieków ago).

Rozwiń komentarze (66)