Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Fiskus sam ustali wartość majątku. Biegły mu niepotrzebny

Fiskus sam ustali wartość majątku. Biegły mu niepotrzebny

Fot. OLEKSANDR CHAPTSEV

Zmiany w przepisach dotyczących ustalania wartości majątku zakładają, że fiskus nie będzie już potrzebował rzeczoznawców do tego celu. Eksperci ostrzegają przed ograniczeniem praw podatników.

O zmianach w określaniu wartości majątku na potrzeby rozliczeń PCC oraz podatku od spadków i darowizn pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Samodzielność fiskusa w tym zakresie może - jak czytamy - rodzić obawy, że wyliczenia będą niekorzystne dla podatnika.

Kończy się użytkowanie wieczyste. Teraz czas na Mieszkanie+


 

- Nie jest zrozumiałe, dlaczego odchodzi się od zasadniczo obowiązującego korzystania z opinii biegłego, pozostawiając organowi uznanie, czy do ustalenia wartości rynkowej potrzebne są wiadomości specjalne - mówi na łamach "DGP" Grzegorz Maślanko, radca prawny, partner w Grand Thorton.

Jak czytamy w gazecie w praktyce może oznaczać to, że "fiskus zawsze może podważyć zadeklarowaną przez podatnika wartość majątku i stwierdzić, że nie można np. kupić nieruchomości w danej cenie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

fiskus, wycena majątku
Czytaj także
Polecane galerie
....
2018-10-13 08:12
Kolejna dobra zmiana?
ika
2018-10-13 05:42
Sprzedali kraj teraz sprzedaja nas.
polako
2018-10-13 05:41
Do czego dochodzi w tym kraju co oni zrobili z nami,kultura,tradycjami,glab kapusciany bedzie wycenial moj dom,ten system podlega likwidacji wraz ze wszystkimi kapustami.
Pokaż wszystkie komentarze (66)