Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gazociąg Turecki. Rosja ryzykuje i buduje połączenie bez umowy

0
Podziel się:

Rosyjskie media alarmują, że Moskwa może zostać z niedokończoną rurą na dnie Morza Czarnego.

Gazociąg Turecki. Rosja ryzykuje i buduje połączenie bez umowy
(Gaz System S.A.)

Rosja może zostać z niedokończoną rurą na dnie Morza Czarnego. Jak informuje dziennik "Kommiersant", Gazprom rozpoczął budowę gazociągu do Turcji, nie mając podpisanej umowy z władzami tego kraju.

Rura, w zamyśle Moskwy, dostarczałaby błękitne paliwo do Unii Europejskiej, omijając Ukrainę.

Moskwa po raz pierwszy decyduje się na taki krok, ryzykując, że inwestycja nigdy nie zostanie dokończona. Według "Kommiersanta", Turcy przeciągają podpisanie umowy ze względu na mające odbyć się 7 czerwca wybory parlamentarne. Dziennik przypomina, że Turcja zabiega o zniżkę na dostawy rosyjskiego gazu dla państwowego koncernu Botas.

Rozpoczęcie przez Gazprom budowy Gazociągu Tureckiego bez umowy z Ankarą, daje stronie tureckiej przewagę w negocjacjach. "Kommiersant" podkreśla, że Rosja nie ma zgody na położenie gazociągu w wodach terytorialnych Turcji i wyprowadzenia rury na brzeg. - Strony nie podpisały żadnych dokumentów - zaznacza gazeta.

Czytaj więcej w Money.pl
PGNiG traci 2 mld zł. Wygra z Rosjanami? Akcje taniały nawet 6 procent. To najgorszy wynik wśród największych spółek giełdowych.
Ceny gazu moga być jeszcze niższe Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma ambitne plany na ten rok. Spółka zakłada w strategii m.in. wzrost przychodów do niemal 41 mld zł. To o 6,5 mld więcej niż w roku 2014.
PGNiG rozmawia z Gazpromem. Możliwy arbitraż
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)