Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

George Soros inwestuje w kryptowaluty. Zrezygnował jednak z Facebooka

17
Podziel się:

Firma z rynku e-commerce zdecydowała się właśnie uruchomić nowy produkt związany z wirtualną walutą.

W Davos miliarder argumentował, że technologia blockchain może zostać "wykorzystana pozytywnie".
W Davos miliarder argumentował, że technologia blockchain może zostać "wykorzystana pozytywnie". (Wikimedia/World Economic Forum/ CC SA-2.0)

Należący do George'a Sorosa fundusz inwestycyjny kupił akcje Overstock.com. Firma z rynku e-commerce zdecydowała się właśnie uruchomić nowy produkt związany z wirtualną walutą.

Kupno dużej liczby akcji Overstock.com spowodowało, że Soros stał się trzecim największym udziałowcem spółki – podaje "CNBC".

Na koniec ostatniego kwartału ubiegłego roku, Soros Fund Management był właścicielem 2 472 188 akcji wartych 146,72 mln dol. na zamknięciu w środę.

Overstock.com koncertuje się na sprzedaży akcesoriów domowych oraz odzieży i od 4 lat akceptuje kryptowaluty, jako środek płatności. We wrześniu poinformowała, że zamierza uruchomić własny produkt związany z wirtualną walutą. Wraz z jego ogłoszeniem, wzrosły ceny akcji firmy - pisze CNBC.

W styczniu na Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) w Davos miliarder argumentował, że technologia blockchain może zostać "wykorzystana pozytywnie". Ostrzegał przy tym przed Facebookiem i Google.

Zobacz także: Prezes kolejnego banku ostrzega przed kryptowalutami. "To niebezpieczne"

Wraz z inwestycją w Overstock.com, miliarder sprzedał swój pakiet akcji w Amazon. Pozbył się także pakiet warty 19,3 mln dol. akcji Facbooka.

pieniądze
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
Adr
6 lat temu
Po co temu człowiekowi tyle pieniędzy przecież on nic z nimi nie robi. Liczy się dla niego tylko kasa oncją ma a inni nie mają dla niego to jest motto. Kupuke sobie ludzi naświecie aby zaspokajać swoją prymitywną rządze władzy. Np taki Elon Musk ma sporo mld ale on do czegoś potrzebuje kasy on ma wizje spełnia ogromne projekty dla ludzkości (rakiety, elektryczne auta, teraformacja marsa, internet ze stratosfery pokrywający całą ziemię. A soros i spułka tylko pieniądze i pieniądze zbiera tylko po to aby zbierać. Jaki to ma sens? To jest obrzydliwe i prymitywne. Wiem że mamy wolność i każdy może mieć swoje hobby, ale ten człowiek zasługuje na krytykę od wszystkich.
Koiokoi
6 lat temu
To już wiem, gdzie mam się nie pojawiać.
ja
6 lat temu
A w komentarzach reklama buahaha
cda
6 lat temu
Jak zawsze łatwo i w pięć minut. Co tu dużo mówić. Podatnik info wymiata.
evil
6 lat temu
249 minut - tyle zajęło mi rozliczenie PITu w podatnik info. Naprawdę dawno nie spotkałam się z łatwiejszym narzędziem.