Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Google wybuduje najwyższy budynek w Unii Europejskiej. Powstanie nowy biurowiec w Londynie

8
Podziel się:

W Londynie powstanie nowa siedziba Google'a. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku, a projekt przewiduje liczne udogodnienia dla pracowników. Nowy budynek pozwoli na podwojenie liczby pracowników firmy w Wielkiej Brytanii.

Amerykański gigant wciąż się rozwija.
Amerykański gigant wciąż się rozwija. (Google)

W Londynie powstanie nowa siedziba Google'a. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku, a projekt przewiduje liczne udogodnienia dla zatrudnionych. Nowy budynek pozwoli na podwojenie liczby pracowników firmy w Wielkiej Brytanii.

Jak donosi agencja Bloomberg, Google uzyskał zgodę na budowę kampusu w dzielnicy King's Cross. Budynek powstanie obok istniejących już biur firmy. Siedziba ma pomieścić 5 tys. pracowników. Projekt został zatwierdzony w ubiegły czwartek.

Zobacz także: Zobacz też: Google aktualizacje Street View w Polsce:

Budynek ma mieć ponad 300 m wysokości i być wyższy od Sharda - najwyższego obecnie wieżowca w Unii Europejskiej (309 metrów). Budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

Projekt przewiduje również ogród, baseny, gabinety masażu, siłownię, miejsca do gry w koszykówkę, piłkarzyki i badmintona. Na dachu zostaną zamontowane panele słoneczne o rocznej wydajności 20 MWh.

- Ta dzielnica to fascynujące miejsce zderzenia różnego typu budynków. Stacje kolejowe, kanały, drogi i cała infrastruktura tworzy najlepiej skomunikowany punkt w całym Londynie. Traktujemy nowy budynek Google'a jako kolejny element tej mieszanki -twierdzą przedstawiciele studiaarchitektonicznego Heatherwick Studios, którzy odpowiadają za projekt.

Spółka Alphabet, która kontroluje Google'a, zatrudnia obecnie ok. 4 tys. pracowników w Wielkiej Brytanii.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
Mariusz
6 lat temu
Nie będzie niestety najwyższy w unii europejskiej gdyż Wielka Brytania nie będzie już w unii!
PaddyK
6 lat temu
Proszę tłumaczyć dokładnie z angielskiego. Budynek będzie dłuższy niż "The Shard" jest wysoki. A pięter będzie 11. Taka MAŁA różnica....
Frodo
6 lat temu
Oko mordoru.....
Moje imię
6 lat temu
Do czasu aż skończą... ciapate będą miały w UK większość i... ogłoszą przeróbkę na MECZET!
hahahaha
6 lat temu
UE i Wielka brytania? czy pismaki mysla zanim cos napisza? UK juz nie jest w UE wiec nie bedzie to najwiekszy budynek w europie tylko w anglii. Tepe pismaki