Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa Maspex Wadowice sfinalizowała wielką transakcję. Powstanie ogromna polska grupa spożywcza

0
Podziel się

Grupa Maspex Wadowice sfinalizowała transakcję zakupu wybranych aktywów firmy Agros Nova. Przejęcie obejmuje zakup dwóch zakładów produkcyjnych w Łowiczu i Wąsoszu oraz marek: Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn, DrWitt.

Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex Wadowice
Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex Wadowice (Maspex Wadowice)
bEqJgJAR

Jest to 17 przejęcie Grupy Maspex Wadowice, w tym 8 na rynku polskim i największe w jej historii.

Grupa Maspex Wadowice - właściciel między innymi takich marek, jak Tymbark, Kubuś i Lubella i jedna z największych firm spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej - sfinalizowała właśnie transakcję zakupu wybranych aktywów firmy Agros Nova. O końcu zakupów firma poinformowała w specjalnym komunikacie. Już miesiąc temu UOKiK wydał pozytywną decyzję w sprawie ewentualnego przejęcia.

Maspex odkupuje firmę od skandynawskiego funduszu inwestycyjnego, więc transakcja już została określona mianem repolonizacji polskich marek.

bEqJgJAT

- Z przekorą można to nazwać trendem odwrotnym do tego, co dzieje się u nas od lat. To repolonizacja polskich marek, które przez pewien czas były w innym układzie kapitałowym. Teraz wracają do nas, w polskie ręce. Tu będą się na pewno rozwijać, tu będą się dobrze miały - mówił jeszcze w grudniu w rozmowie z Biztok.pl właściciel Maspeksu Wadowice Krzysztof Pawiński.

W efekcie dzisiejszego przejęcia powstanie największa polska grupa spożywcza o obrotach ponad 4 miliardów złotych. W portfolio firmy do tej pory znajdowały się się między innymi takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Tiger, Lubella, Malma, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa, Plusssz. Po dzisiejszej transakcji do tego grona dołączy siedem kolejnych.

Zobacz historię przejęć Grupy Maspex. Zaczęło się od Kubusia, a później... Źródło: Maspex

bEqJgJAZ

Zgodnie z informacją Maspex "działalność przyłączonej spółki będzie prowadzona w oparciu o pracowników firmy Agros Nova ze wszystkich lokalizacji - Łowicza, Wąsosza i Warszawy oraz pracowników Struktury Handlowej". Maspex zapewnia, że planuje stale rozwijać oba zakupione właśnie zakłady produkcyjne. W informacji spółki nie ma informacji o zwolnieniach pracowników, czy zakończeniu produkcji.

- Agros Nova to bezdyskusyjnie jedna z najsilniejszych firm spożywczych w tym kraju, która wniesie olbrzymi dorobek do naszej spółki - wartościowe i silne marki oraz - co dla nas bardzo ważne - także profesjonalny zespół pracowników. Priorytetem na dziś jest utrzymanie sprzedaży i na tym obszarze głównie skupimy się w pierwszym etapie. Firma Agros Nova ma doskonałą strukturę handlową i jej sprawne działanie jest jednym z ważniejszych elementów sukcesu tego przejęcia. Oczywiście równolegle będą prowadzone działania integracyjne w pozostałych obszarach - mówi Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice.

Z biznesmenem Money.pl rozmawiał w trakcie EKG w Katowicach. Mówił nam wtedy, że branża spożywcza była pierwszą, która została poddana procesowi prywatyzacji.

bEqJgJBa

Grupa Maspex Wadowice jest jedną z największych firm na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach i na Słowacji, a także ich wiodącym producentem na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Ukrainie. Jest również producentem produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej (kawa cappuccino, kakao, zabielacze, herbatki), oraz liderem na rynku makaronów w Polsce oraz wiodącym producentem w Rumunii.

W 2014 r. przychody ze sprzedaży Grupy osiągnęły poziom ponad 3,3 miliarda zł., z czego 1/3 stanowi sprzedaż zagraniczna. Produkty Maspeksu trafiają do ponda 50 krajów na całym świecie.

bEqJgJBu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)