Notowania

wiadomości
14.03.2018 11:21

IDEA - osiedle z dostępem do sztuki

Inspiruje, tętni życiem, zapewnia mieszkańcom bliskość miasta oraz dostęp do sztuki. IDEA to osiedle unikatowe w skali Trójmiasta. Także dlatego, że mieści się w samym jego środku, u zbiegu dwóch popularnych dzielnic - Przymorza i Oliwy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Czterohektarowe Osiedle IDEA, budowane przez Euro Styl powstaje pomiędzy ulicami Beniowskiego i Droszyńskiego w centralnym punkcie Trójmiasta - na terenach zajmowanych do niedawna przez Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Atutem mieszkań w Oliwie w Gdańsku jest lokalizacja, która zapewnia szybki dojazd do wszystkich jego dzielnic – zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską, bo w najbliższym sąsiedztwie osiedla znajdują się liczne przystanki i dworce. Kilkuminutowy spacer będzie dzielić mieszkańców od wielu punktów usługowych, handlowych czy sportowo-rekreacyjnych.

Inwestycja wyróżnia się niebanalnym zagospodarowaniem przestrzeni publicznej i sztuką, obecną w niemal każdym zakamarku osiedla. Za projekty artystyczne wnętrz, elewacji oraz przestrzeni wspólnych odpowiadają uznani trójmiejscy artyści. Każdy budynek ma swojego patrona artystycznego, a projekty budynków uzupełniają się, tak, by harmonijnie korespondować z trybem życia swoich mieszkańców. Całość zaprojektowana została w duchu zrównoważonego rozwoju i łączy funkcję usługową oraz mieszkaniową.

Inwestycja cechować się będzie ekologicznymi i przyjaznymi środowisku rozwiązaniami, w tym systemem zarządzania ogrzewaniem zasilanym z sieci miejskiej, wentylacją oraz automatyką sterującą oświetleniem.

Deweloper dołożył wszelkich starań, by zminimalizować ruch kołowy na terenie osiedla, w zamian zapewniając mieszkańcom zróżnicowane ścieżki spacerowe oraz rozwiniętą infrastrukturę rowerową na terenie inwestycji.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-11-2018

jestem whale smietnikowe sa wybodowane nieprawidłowy sposób

Rozwiń komentarze (1)