Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwazja robotów. Zobacz wrocławski poligon Amazona

0
Podziel się:

Zobacz, jak pracują pierwsze w Europie maszyny, dzięki którym człowiek oszczędza nie tylko czas, ale i... buty

Inwazja robotów. Zobacz wrocławski poligon Amazona
(WP.TV)
bEKKZXSJ

145 kilogramów wagi, elektryczny napęd i prędkość maksymalna do 5,5 kilometra na godzinę - oto parametry testowanych we Wrocławiu 270 pierwszych w Europie robotów, dzięki którym człowiek oszczędza nie tylko czas, ale i... buty.

W Stanach Zjednoczonych takich maszyn pracuje już kilkanaście tysięcy. Zasada jest prosta, choć pracę w wielkich magazynach wywraca do góry nogami. Teraz to nie pracownik biega między półkami, by znaleźć zamówiony towar, a półki same przyjeżdżają do niego.

bEKKZXSL

System kontrolowany jest przez chmurę danych, z którą roboty komunikują się radiowo, a pozycję na wirtualnej mapie magazynu ustalają dodatkowo na podstawie kodów, wbudowanych w podłogę. To pozwala im bezkolizyjnie przewozić ważące nawet do 1,5 tony półki najkrótszą i najszybszą trasą.

Technologia firmy Kiva, którą Amazon koncern kupił w 2013 roku za niebagatelną sumę 775 milionów dolarów, testowana jest we wrocławskim centrum logistycznym, które stało się dla niej europejskim poligonem doświadczalnym. Jeśli się sprawdzi, roboty na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku trafią również do innych centrów Amazona na naszym kontynencie.

Firma zapewnia, że automatyzacja nie oznacza redukcji zatrudnienia. Wręcz przeciwnie - pracy ma być więcej. Szczegóły w materiale wideo.

bEKKZXTm
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)