Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Lista organizacji pożytku publicznego uzupełniona. Można im przekazać 1 proc. podatku

5
Podziel się:

W tym roku swój jeden procent mogą przekazać wszyscy podatnicy rozliczający się indywidualnie. Łatwo mogą to zrobić także emeryci i renciści rozliczający się przez ZUS.

Lista organizacji pożytku publicznego uzupełniona. Można im przekazać 1 proc. podatku
(whitelook, Shutterstock.com)

8558 organizacji pożytku publicznego jest uprawnionych do korzystania z jednego procenta podatku. W ostatnich dniach wykaz organizacji został uzupełniony o 35 podmiotów, które utraciły swój status nie z własnej winy. Po zmianie przepisów mogły się odwołać - wyjaśnia wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz:

Wiceminister podkreśla, że coraz łatwiej odsetek podatku przekazywać i coraz więcej podatników na to się decyduje. Jak ocenia - wzrasta świadomość ludzi, że mogą to zrobić i że organizacje pożytku publicznego są zobowiązane do dokładnego rozliczenia się z wydatkowania uzyskanych pieniędzy.

- Sprawozdanie jest zamieszczane na stronach internetowych i każdy może sprawdzić jak zostały wykorzystane te środki. Obywatele nie mają obaw, że te pieniądze zostały zmarnowane, wykorzystane na inny cel - powiedział Krzysztof Michałkiewicz.

W tym roku swój jeden procent mogą przekazać wszyscy podatnicy rozliczający się indywidualnie. Łatwo mogą to zrobić także emeryci i renciści rozliczający się przez ZUS. Powinni przesłać do Urzędu Skarbowego PIT OP, w którym nie muszą wyliczać sami jednego procenta, wystarczy wpisać numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego i podać swoje dane jako podatnika.

Zeznanie podatkowe za 2016 rok trzeba złożyć do końca kwietnia

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
profesor Gąbk...
6 lat temu
Ja mam zamiar na Rydzyka bo to świetny organizator komedii .Nie muszę studiować bo tam mam wszystko jak na talerzu podane. Zachowania ludzi i polityków,kolesi i urzędników,nawiedzonych,nienawistnych i tych świętych , można to rozbić na pojedyncze grupy i na podstawie tych obserwacji bez problemu zrobić doktorat co mam zamiar zrobić. Wspaniałe laboratorium zachowań ludzkich w 21 wieku w Polsce . Już wiem że np nawiedzony Antek ma tam 27 % elektoratu a jego pryncypał tylko 16 % . Tabele się zapełniają i w tym temacie żadne badania nie są tak miarodajne i precyzyjne jak obserwacja tych poczynań pod kierownictwem Rydzyka.
103545
6 lat temu
rydzyk chce mieć monopol na mafię?
bodzio56
6 lat temu
oddać ludziom ten 1% i lepiej go spożytkują..
sebo
6 lat temu
Wpadłem dziś na ciekawy serwis z aukcjami od zeta trafiony.ga Jeszcze chyba mało znany i łatwo coś wygrać
Mel
6 lat temu
Z czego 8500 należy do instytucji związanych z Kościołem Katolickim haha