Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Właściciel Biedronki zainwestuje w Polsce 400 mln euro

26
Podziel się:

Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, zainwestuje do końca tego roku w Polsce około 400 mln euro. To prawie 60 proc. wydatków, jakie portugalska grupa przeznaczy na swoje przedsięwzięcia na świecie w 2017 r.

Właściciel Biedronki zainwestuje w Polsce 400 mln euro
(MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS)

W zeszłym roku spółka wydała łącznie w Portugalii, Polsce i Kolumbii 482 mln euro, z czego na rozwój polskiej sieci Biedronka 48 proc. tej kwoty.

- Szacujemy, że do grudnia tego roku na różne przedsięwzięcia w Polsce trafi 400 mln euro, m.in. na budowę stu sklepów sieci Biedronka i jednego centrum dystrybucyjnego - ujawnił Pedro Soares dos Santos, prezes grupy Jeronimo Martins.

Efekt 500+

Soares dos Santos tłumaczy, że powodem do zwiększania wydatków na działalność operatora Biedronki w Polsce są korzystne warunki ekonomiczne dla inwestorów, w tym m.in. program 500 plus, który - jego zdaniem - mógł stymulować w Biedronce sprzedaż szczególnie owoców i warzyw.

W trakcie zorganizowanej w czwartek w lizbońskiej centrali grupy JM konferencji Soares dos Santos przyznał, że firma boryka się z problemami na polskim rynku pracy. W niektórych częściach kraju detalista nie potrafi pozyskać nowej załogi. - W minionym roku w kilku zorganizowanych przez nas rekrutacjach do sklepów Biedronka nie udało nam się zakontraktować żadnego nowego pracownika - mówił.

Dalszych podwyżek nie będzie

Prezes powiedział jednak, że trudności w pozyskiwaniu nowych pracowników grupa nie zamierza rozwiązywać podwyżką płac. - Nie czujemy presji na podnoszenie pensji dla pracowników. Dwie podwyżki dla naszej załogi wprowadziliśmy już w minionym roku: w kwietniu i październiku - wskazał.

Biedronka, posiadająca sieć ponad 2720 placówek, otworzyła w ub.r. w Polsce 83 sklepy, zamknęła z 28.

Druga z rozwijanych przez JM w Polsce sieć, Hebe, posiada 153 placówki, czyli o 19 więcej w porównaniu z 2015 r. Grupa, jak ujawnił jej prezes, wciąż nie czerpie jednak zysków z działalności tej sieci drogeryjnej.

Obroty Biedronki wzrosły w ub.r. do 9,78 mld euro, czyli o 6,3 proc. więcej w ujęciu w euro i 10,8 proc. w rozliczeniu w złotych. Udział polskiej sieci w całości ubiegłorocznych obrotów grupy JM sięgnął 66,9 proc.

Z Lizbony Marcin Zatyka

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(26)
Biedroka
7 lat temu
Wyzyskujaca firma .pozwalajaca na mobing w pracy kierownicy rejonu niewidza ci sie dzieje a dyrektor rejonu tez na to pozwala .biedronki w Szczytnie maja takich kierowników którym sie zdaje ze ponizanie pracowników jest okej nie docenia sie starych pracowników ludzie którzy maja juz zdobyta wiedze i nie pozwalaja na nie szanowanie pracowników walcza o przerwy urlopy zostaja zwalniani.Dziwicie sie ze nie ma chetnych do pracy w Szczytnie to niech ktos z wyzej zajmowanego stanowiska w jmp sprawdzi co jest przyczyna braku ludzi .Wasi rejonowi na Szczytnie to slepi i glusi ludzie a Pani Dyrektor to osoba szkoda pisac i mowic .Praca tych ludzi to porazka spujscie i nie zaslaniajcie sie niczym bo kiedys ktos pęknie i sprawa trafi do gazety i nie będzie juz tak milo.Wiem ze to i tak nic nie da nikt tego nie czyta chce aby ktos poczytal ze praca w biedronce nie jest taka jak zachecaja do przyjec di pracy.
M
7 lat temu
Jmp jako firma oki ale rejinowi to nie zawsze odpowiedni ludzie na tym stanowisku .wiem bi bylam 10lat zastepca
Mieeetek
7 lat temu
A ja najbardziej lubię podroby z biedronki. Dżem z biedronki też chętnie spożywam, choć według mojego gustu chitynowy naskórek trochę za bardzo chrzęści w ustach. A wy riebjata które części biedronki najczęściej wybieracie?
pracownik bie...
7 lat temu
JMP to złodzieje wyzyskiwacze i banda oszustów dorobkiewiczów na garbie pracowników złodzieje złodzieje....
Agnieszka
7 lat temu
Niech odrazu da pracownikom umowy o pracę a nie śmieciowe
...
Następna strona