Notowania

jose barroso
26.09.2016 08:47

Zamieszanie wokół Barroso. Po co jeździł do siedziby Goldman Sachs?

Były szef Komisji Europejskiej Jose Barroso, który został niedawno zatrudniony przez amerykański bank Goldman Sachs, nie przestaje budzić kontrowersji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JAN GRACZYNSKI/EAST NEWS)

Portugalska gazeta "Publico" doniosła, że utrzymywał on kontakty z przedstawicielami banku w czasie, kiedy był przewodniczącym Komisji w latach 2004-20014. Jose Barroso zapewnia, że nie złamał unijnych zasad.

Według portugalskiej gazety przedstawiciele Goldman Sachs spotykali się z Jose Barroso w Brukseli, a on sam, jako przewodniczący Komisji, bywał w siedzibie banku w Nowym Jorku.

Barroso zaprzecza teraz, by miał szczególne relacje z Goldman Sachs. Tłumaczy, że utrzymywał kontakty z wszystkimi największymi bankami działającymi na unijnym rynku w związku z kryzysem finansowym.

Na pytania o pracę dla Goldman Sachs, odpowiada krótko: - Nie zrobiłem niczego nielegalnego. To jest jawna dyskryminacja i działanie przeciwko mnie - mówił Jose Barroso w wywiadzie dla jednej z francuskich telewizji.

Jednak dla wielu osób jego zatrudnienie w Goldman Sachs jest nie do zaakceptowania ze względów moralnych i etycznych. Chodzi nie tylko o podejrzenia dotyczące konfliktu interesów, ale i o zarzuty, że amerykański bank pomagał Grecji ukrywać zadłużenie, czerpał z tego korzyści, pogłębiając jej problemy i całej strefy euro.

Goldman Sachs wiele razy odpierał te zarzuty, ale nie zmienił nastrojów w Europie.

Tagi: jose barroso, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-09-2016

szetynaW tym roku z banków działających w Polsce prawie 2,95 mld zł wypłynęło za granicę - wynika z ostatniego raportu Komisji Nadzoru Finansowego. To o … Czytaj całość

26-09-2016

dza zaslugi trzeba nagrodzic a pod stolem ciezko sie teraz daje to zostal "konsultantem" tak samo jak nasz kazio

26-09-2016

OloJAK WIDZE TEPEGO USMIESZKU GOGUSIA PUDY TO RZYGAC MI SIE CHCE

Rozwiń komentarze (15)