Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Karuzela na ponad 14 mln zł. Gigantyczne wyłudzenia VAT

Karuzela na ponad 14 mln zł. Gigantyczne wyłudzenia VAT

Fot. Shutterstock/bleakstar

Zarzuty stworzenia grupy przestępczej oraz oszustw znacznej wartości usłyszeli trzej mężczyźni, którzy stosując karuzelę podatkową VAT, wyłudzili 14,5 mln zł. Zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na trzy miesiące - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Prokuratura Okręgowa z Legnicy prowadzi śledztwo, w którym podejrzani o stworzenie grupy wyłudzającej podatek VAT są Zbigniew P. oraz Robert J. - uznawany za nieformalnego przywódcę jednej z grup kibiców klubu piłkarskiego Cracovia Kraków.

Do przestępstw podatkowych dochodziło "przy obrocie oponami samochodowymi, urządzeniami wyposażenia warsztatów samochodowych i usług obejmujących działanie i funkcjonowanie warsztatów samochodowych. Podmioty gospodarcze prowadzone przez członków grupy dopuszczały się wyłudzenia podatku VAT w związku z rzekomym reeksportem tych towarów" - napisano w komunikacie PK.

Wyłudzenia VAT to nie domena kibiców. Ostatnio CBA zatrzymało za to samo byłego posła SLD i Twojego Ruchu:

W sumie wyłudzono ponad 14,5 mln zł podatku. Śledczy ustalili też, że podejrzani wyłudzili od znanego producenta opon 1,5 mln zł, oszukując go w rozliczeniach.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec organizatorów procederu Zbigniewa P., Roberta J. oraz trzeciego podejrzanego Aleksandra B., który z nimi współpracował.

podatki, vat, wyłudzenia vat
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
marek
2017-06-11 11:34
Ludzi, którzy wyłudzają VAT łapie się tylko dlatego, aby podzielić się kasą. I sędzia, i prawnik i prokurator oraz policjanci dostaną po działce. Im wyżej w hierarchii tym większa dola. Złapani dostaną zawiasy i śmieszne kary finansowe, 100 krotnie mniejsze od wyłudzonej kwoty. Statystyka się zgadza, przestępca złapany i osądzony a głupi elekrotat pisu podniecony.
P o
2017-06-11 11:24
Jak przejmiemy władza to zlikfidujemy CBA
tosia
2017-06-11 11:22
Niedługo więzień zabraknie. Mieszkania przystopowały to developerka ruszy z budową nowych więzień.
Pokaż wszystkie komentarze (44)