Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Krajowa Administracja Skarbowa. Sejm za zmianami w ubezpieczeniu pracowników

3
Podziel się:

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy, która zakłada objęcie od pierwszego dnia ubezpieczenia prawem do zasiłku chorobowego lub macierzyńskiego dotychczasowych funkcjonariuszy mundurowych Służby Celnej, którzy przyjęli propozycję pracy w Krajowej Administracji Skarbowej i zostali "ucywilnieni".

Krajowa Administracja Skarbowa. Sejm za zmianami w ubezpieczeniu pracowników
(TOMASZ RYTYCH/REPORTER/EAST NEWS)

Za uchwaleniem ustawy było 407 posłów, 1 przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

"Po ucywilnieniu funkcjonariusze, w przypadku niewprowadzenia projektowanej zmiany, byliby traktowani jak pracownicy rozpoczynający pracę (nie jest możliwe wliczenie okresu pozostawania funkcjonariuszem do wymaganego okresu 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego, po upływie którego pracownik nabywa prawo do zasiłku chorobowego)" - uzasadniają projektodawcy.

W ustawie napisano, że przepisy miałyby wejść w życie z dniem 1 marca 2017 r. Propozycja ma związek z ustawą o KAS, która również wchodzi w życie 1 marca 2017 r. Zakłada ona m.in., że służba celna, administracja podatkowa i kontrola skarbowa zostaną skonsolidowane i przekształcone w Krajową Administrację Skarbową.

KAS będzie wyspecjalizowaną administracją rządową wykonującą zadania z zakresu realizacji: dochodów podatkowych, należności celnych, opłat oraz niepodatkowych należności budżetowych. KAS ma zajmować się ochroną interesów Skarbu Państwa oraz ochroną obszaru celnego Unii Europejskiej, ma zapewnić obsługę i wsparcie podatnika i płatnika w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych oraz obsługę i wsparcie przedsiębiorcy w prawidłowym wykonywaniu obowiązków celnych.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
barbara
7 lat temu
piszecie bzdury, ja pracuje od poniedziałku do piątku do godziny 18-tej od 8-ej rano, do tej 8-ej czwórkę dzieci wysyłam do szkoły, wracam po 18-tej sprawdzam odrobione przez nich lekcje, potem garderobę na dzień następny (dzieci), po tym wszystkim wraz z mężem (wraca po 16-tej) przygotowujemy obiad na dzień następny dla rodziny, dzieci po powrocie ze szkoły jedzą, my zaś po powrocie z pracy, owszem soboty mamy wolne, ale trzeba zadbać i porządek, pranie i normalne sprawy, wspólnie to wszystko robimy, dzień jak mówimy "działań" domowych, następuje niedziela, więc wszyscy cała rodzina idziemy na 7-mą na mszę, potem mamy krótki spacer - w zależności od pogody, następnie wszyscy idziemy na całotygodniowe zakupy, bo w dniach roboczych na to nie ma czasu .... ciekawe jak teraz po pomyśle pisu mamy zadbać o dobro dzieci, o spójność rodziny hmm może jakiś poseł zapisze się u mnie na gosposie ? te pomysły to jak na demokracje "powalony projekt bo i tak kto chodzi do kościoła i chce być z rodziną to będzie, a jak nie - to nie !!!!! ale i tak zrobia co zechca - i to ma być demokracja hahaha !!! a pracownicy marketów - po zmianach - to będzie kolejna grupa bezrobotnych !!!
bajdurzenia c...
7 lat temu
No i trzeba było również Sąsiada, aby ponownie wbijał w głowę czeredzie, że będzie przyjaźnie i z otworem (do wyboru). Drogi Sąsiedzie, a było w ogóle, w historii tej zacnej instytucji tak, aby nie mówiło się o przyjaznych stosunkach, tudzież staniem z otworem do podatnika?
frase
7 lat temu
Zaczyna się...pospiesznie naprawianie tej legislacyjne cały.