Notowania

KNF dała zgodę na podział Deutsche Bank Polska. BZ WBK czeka na finalizację przejęcia

BZ WBK ma już otwartą drogę do finalizacji przejęcia Deutsche Banku. Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zezwoliła na podział Deutsche Bank Polska SA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER/EAST NEWS)
KNF dała zielone światło. BZ WBK planuje dopięcie transakcji w IV kwartale tego roku.

BZ WBK ma już otwartą drogę do finalizacji przejęcia Deutsche Banku. Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zezwoliła na podział Deutsche Bank Polska SA.

Podział, jak czytamy w komunikacie nadzoru, ma się on odbyć przez wydzielenie części majątku Deutsche Bank Polska SA do Banku Zachodniego WBK SA w zamian za akcje Banku Zachodniego WBK SA emitowane na rzecz Deutsche Bank AG.

Oznacza to, że nastąpi włączenie części majątku DB Polska w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa obejmującej bankowość detaliczną, bankowość prywatną i bankowość biznesową (MSP) do BZ WBK.

DB Polska SA będzie kontynuował działalność na terytorium Polski w zakresie bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, a także detalicznych kredytów hipotecznych w walutach obcych, która to działalność pozostanie w DB Polska po wydzieleniu.

Zobacz także: *Bankowość w kieszeni. Polacy coraz więcej operacji wykonują na smartfonie *

Z decyzji nadzoru cieszy się BZ WBK. - Integracja z wydzieloną częścią Deutsche Bank Polska wspiera realizację naszej strategii bycia najlepszym bankiem dla klientów. Bank Zachodni WBK umocni w ten sposób swoją pozycję trzeciej największej instytucji finansowej w Polsce oraz osiągnie pozycję wiodącego banku w obsłudze private banking w Polsce - powiedział Gerry Byrne, przewodniczący Rady Nadzorczej BZ WBK.

Planowana transakcja zostanie przeprowadzona jako sukcesja uniwersalna, co oznacza, że Bank Zachodni WBK wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki wydzielonej części Deutsche Bank Polska z chwilą rejestracji podziału DB Polska przez sąd rejestrowy. Włączenie operacyjne, czyli przeniesienie produktów klientów zaplanowane jest równocześnie z rejestracją zmian w KRS.

Jak zapewnia BZ WBK, zmiany dla klientów pójdą tylko w dobrą stronę. Nie zmienią się numery rachunków, PIN-y do kart oraz oprocentowanie zawartych lokat i kredytów. Po migracji danych klienci będą mogli korzystać z systemów bankowości elektronicznej Banku Zachodniego WBK. Walutowe kredyty zabezpieczone hipotecznie pozostaną w Deutsche Bank Polska, bezpłatna spłata będzie możliwa z rachunków przeniesionych do BZWBK.

Zakończenie transakcji i przeniesienie produktów klientów do BZ WBK planowane jest w IV kwartale tego roku. Wraz z włączeniem wydzielonej części DB Polska zmienione zostanie oznakowanie placówek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bz wbk, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, gospodarka polska, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-07-2018

LondynDokladnie. Czy ktos przytomny sprawdzil co oznacza przejecie obowiazkow po DB wPolsce w ich obecnej sytuacji finansowej?

18-07-2018

AniaDB bank najgorszy syf jaki spotkałam na swojej drodze.

18-07-2018

Anty BankA za chwilę jak się domyślam BZ WBKN nie będzie się nazywał BZ WBK tyko Santander. Rynek bankowy w Polsce jest wg mnie patologiczny. Powstają, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)