Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

KNF dała zgodę na podział Deutsche Bank Polska. BZ WBK czeka na finalizację przejęcia

5
Podziel się:

BZ WBK ma już otwartą drogę do finalizacji przejęcia Deutsche Banku. Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zezwoliła na podział Deutsche Bank Polska SA.

KNF dała zielone światło. BZ WBK planuje dopięcie transakcji w IV kwartale tego roku.
KNF dała zielone światło. BZ WBK planuje dopięcie transakcji w IV kwartale tego roku. (Maciej Luczniewski/REPORTER/EAST NEWS)

BZ WBK ma już otwartą drogę do finalizacji przejęcia Deutsche Banku. Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zezwoliła na podział Deutsche Bank Polska SA.

Podział, jak czytamy w komunikacie nadzoru, ma się on odbyć przez wydzielenie części majątku Deutsche Bank Polska SA do Banku Zachodniego WBK SA w zamian za akcje Banku Zachodniego WBK SA emitowane na rzecz Deutsche Bank AG.

Oznacza to, że nastąpi włączenie części majątku DB Polska w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa obejmującej bankowość detaliczną, bankowość prywatną i bankowość biznesową (MSP) do BZ WBK.

DB Polska SA będzie kontynuował działalność na terytorium Polski w zakresie bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, a także detalicznych kredytów hipotecznych w walutach obcych, która to działalność pozostanie w DB Polska po wydzieleniu.

Zobacz także: *Bankowość w kieszeni. Polacy coraz więcej operacji wykonują na smartfonie *

Z decyzji nadzoru cieszy się BZ WBK. - Integracja z wydzieloną częścią Deutsche Bank Polska wspiera realizację naszej strategii bycia najlepszym bankiem dla klientów. Bank Zachodni WBK umocni w ten sposób swoją pozycję trzeciej największej instytucji finansowej w Polsce oraz osiągnie pozycję wiodącego banku w obsłudze private banking w Polsce - powiedział Gerry Byrne, przewodniczący Rady Nadzorczej BZ WBK.

Planowana transakcja zostanie przeprowadzona jako sukcesja uniwersalna, co oznacza, że Bank Zachodni WBK wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki wydzielonej części Deutsche Bank Polska z chwilą rejestracji podziału DB Polska przez sąd rejestrowy. Włączenie operacyjne, czyli przeniesienie produktów klientów zaplanowane jest równocześnie z rejestracją zmian w KRS.

Jak zapewnia BZ WBK, zmiany dla klientów pójdą tylko w dobrą stronę. Nie zmienią się numery rachunków, PIN-y do kart oraz oprocentowanie zawartych lokat i kredytów. Po migracji danych klienci będą mogli korzystać z systemów bankowości elektronicznej Banku Zachodniego WBK. Walutowe kredyty zabezpieczone hipotecznie pozostaną w Deutsche Bank Polska, bezpłatna spłata będzie możliwa z rachunków przeniesionych do BZWBK.

Zakończenie transakcji i przeniesienie produktów klientów do BZ WBK planowane jest w IV kwartale tego roku. Wraz z włączeniem wydzielonej części DB Polska zmienione zostanie oznakowanie placówek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Anty Bank
5 lata temu
A za chwilę jak się domyślam BZ WBKN nie będzie się nazywał BZ WBK tyko Santander. Rynek bankowy w Polsce jest wg mnie patologiczny. Powstają, znikają, przejmują się, zmieniają nazwy po kilka razy, wynoszą się z Polski, wracają, namawiają, wyrzucają ciężkie setki milionów na reklamy itd itd. Oby tylko jak najwięcej wyciągnąć od klientów którzy są przez system zmuszani do zakładania kont.
Ania
5 lata temu
DB bank najgorszy syf jaki spotkałam na swojej drodze.
OFP
5 lata temu
Do upadłość przygotowana oczywiści będzie wydzielona część banku z portfelem walutowy.
ElPolakko
5 lata temu
Patrząc na to co robi KNF to dąży do konsolidacji branży, ale tworzenie banków zbyt dużych by upaść...nie jest dobrym pomysłem. Moim zdaniem nie ma takich pieniędzy w sektorze, które by pokryły upadek jednego z większych banków.
Londyn
5 lata temu
Dokladnie. Czy ktos przytomny sprawdzil co oznacza przejecie obowiazkow po DB wPolsce w ich obecnej sytuacji finansowej?