Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koleje w Polsce. Kończy się remont na stacji Łódź Widzew

0
Podziel się:

Zbudowano 10 nowych torów, z czego sześć przeznaczonych jest dla pociągów pasażerskich, dwa dla ruchu towarowego, a ostatnie dwa do obsługi technicznej składów.

Koleje w Polsce. Kończy się remont na stacji Łódź Widzew
(Jacek Bereźnicki)
bFdFqUMl

Po zakończeniu zakończeniu pasażerowie będą mieli do dyspozycji nowe, zadaszone perony i przejście podziemne. Koszt inwestycji, którą prowadzą PKP Polskie Linie Kolejowe to prawie ćwierć miliarda złotych.

Poinformował o tym w środę Maciej Dudkiewicz z biura prasowego PKP PLK. Zwrócił uwagę, że Łódź Widzew jest kluczową stacją łódzkiego węzła kolejowego. Stąd biegną tory w kierunku dworca Łódź Kaliska, budowanego dworca Łódź Fabryczna i uruchomionej w ub. roku trasy do Zgierza.

Jak podał Dudkiewicz inwestycja na stacji Łódź Widzew objęła budowę torów o łącznej długości ponad 40 km. Zbudowano 10 nowych torów, z czego sześć przeznaczonych jest dla pociągów pasażerskich, dwa dla ruchu towarowego, a ostatnie dwa do obsługi technicznej składów. Nad torami rozciągnięto sieć trakcyjną o łącznej długości 55 km, zamontowano 90 rozjazdów.

bFdFqUMn

Perony o długości 400 metrów są wyższe od dotychczasowych i mają ułatwić pasażerom wsiadanie do pociągów. Stacja została też wyposażona w wyświetlacze z informacją pasażerską, nagłośnienie, gabloty na rozkłady jazdy i ławki. Nad torami i peronami rozciąga się szerokie zadaszenie. Wybudowano też przejście podziemne.

Według Dudkiewicza prace remontowe dobiegają końca, a inwestycja powinna być zakończona za trzy miesiące. Dzięki temu, po wakacjach na stacji dostępne będą już wszystkie trzy nowe perony. Podróżni będą mogli korzystać z przejścia podziemnego dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z budynku dworca do korytarza prowadzi pochylnia, a na perony będzie można dostać się jedną z trzech wind.

Prace realizowane na stacji Łódź Widzew są częścią projektu obejmującego m.in. budowę torów dojazdowych do tunelu do Łodzi Fabrycznej oraz modernizację kolejowej obwodnicy Łodzi od stacji Łódź Widzew przez Łódź Chojny do stacji Łódź Kaliska.

Czytaj więcej w Money.pl
Przełom na kolei. Rząd ma nowy plan Ma ono polegać na skróceniu terminu wydawania pozwoleń na budowę. Autorem jest resort infrastruktury i rozwoju.
Ożywienie na rynku pracy. Więcej ofert Perspektywy zatrudnienia dodatkowo poprawia rozpoczynające się w gospodarce sezonowe ożywienie.
Polacy wyprodukują pociągi dla Holendrów To największe z dotychczasowych zamówień realizowanych przez polski zakład.
bFdFqUMO
gospodarka
inwestycje
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)