Notowania

Kolejna branża ma dość. "Upokarzające 1600 netto"

"Po pięciu latach studiów zarabiamy upokarzające 1600-1800 zł netto" - pisze Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii. W przyszłym tygodniu fizjoterapeuci wyjdą na ulice.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Fizjoterapeuta przy pracy

"Po pięciu latach studiów zarabiamy upokarzające 1600-1800 zł netto" – pisze Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii. W przyszłym tygodniu fizjoterapeuci wyjdą na ulice.

Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że mogą oni liczyć na wyższe uposażenia. Ale muszą uzbroić się w cierpliwość – informuje RMF FM.

W przyszłym roku wynagrodzenia fizjoterapeutów mają wzrosnąć o 20 proc. I tak samo w kolejnych latach. Resort przewiduje, że w 2021 r. fizjoterapeuta ze specjalizacją będzie mógł liczyć na zarobki rzędu 5278 zł. Taki sam fachowiec, ale bez specjalizacji, dostanie 3670 zł brutto.

Jak zatrzymać polskich lekarzy i pielęgniarki w kraju?

Tak zakłada ustawa o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Była ona dziś przedmiotem gorącej debaty na sejmowej Komisji Zdrowia. Fizjoterapeuci, jak i przedstawiciele innych profesji medycznych, zwracali uwagę, że ustawa nie przewiduje dodatkowych środków na deklarowane podwyżki. Dlatego na 22 września wyznaczyli datę wielkiego protestu w Warszawie.

"Środowisko domaga się wyjaśnień, dlaczego fizjoterapeuci mają najniższe wynagrodzenie spośród zawodów medycznych oraz są pomijanie przy wzroście wynagrodzenia innych grup zawodowych (...). Apelujemy do środowiska fizjoterapeutów do aktywnego uczestnictwa w manifestacji fizjoterapeutów" – czytamy w liście związkowców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: służba zdrowia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-09-2018

Prezio BronekMogom wzianść porzyczke i zmienic zawut.

12-09-2018

aassddbzdury. Zapytajcie dowolnego fizjoterapeutę ile zarabia. Ten do którego chodzę 4800 netto.

12-09-2018

Zartpo 5 latach studiów zarabiam 1600zł,to żal za swoją głupotę czy co? Kto ci kazał tracić czas na takich studiach? Trzeba było w tym czasie zająć sie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (77)