Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Poroszenko, Putin, Merkel i Hollande rozmawiali o sytuacji naUkrainie

0
Podziel się:

Przywódcy Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji omówili sytuację w Donbasie i podkreślili wagę przestrzegania wszystkich porozumień z Mińska.

Konflikt na Ukrainie. Poroszenko, Putin, Merkel i Hollande rozmawiali o sytuacji naUkrainie
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)

Opowiedzieli się też za spotkaniem trójstronnej grupy kontaktowej - poinformowały służby prasowe prezydentów Ukrainy i Rosji.

Według służby prasowej prezydenta Ukrainy, podczas przeprowadzonej w nocy rozmowy telefonicznej prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, prezydenta Rosji Władimira Putina, kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Francoisa Hollande'a _ porozumiano się co do konieczności przestrzegania wszystkich punktów protokołu mińskiego z 5 września i memorandum mińskiego z 19 września w celu pokojowego uregulowania sytuacji w Donbasie _.

Uczestnicy rozmowy opowiedzieli się za zwołaniem w najbliższym czasie spotkania trójstronnej grupy kontaktowej w celu zapewnienia dalszego postępu w realizacji porozumień z Mińska.

_ Porządek dzienny spotkania powinien obejmować kwestię przerwania ognia, wycofania sił na linie rozgraniczenia przewidziane w memorandum, wycofanie broni ciężkiej oraz niezwłocznego uwolnienia wszystkich zakładników _ - głosi oświadczenie służby prasowej Poroszenki. Ukraiński prezydent zwrócił uwagę na konieczność zwolnienia z rosyjskiego więzienia deputowanej do parlamentu Ukrainy Nadieżdy Sawczenko, której stan zdrowia - jak powiedział - pogorszył się.

Według służby prasowej Kremla, _ podkreślono też konieczność trwałego przerwania ognia w Donbasie oraz omówiono kwestie odbudowy gospodarczej zniszczonych rejonów oraz pomocy humanitarnej i socjalnej dla ludności _.

Konsultacje telefoniczne przywódców czterech państw w sprawie Ukrainy mają być kontynuowane za kilka dni - stwierdza komunikat służby prasowej prezydenta Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)