Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Firma B. nie była współorganizatorem Kongresu 590". Umowę o współpracy z firmą Janusza J. podpisał podwykonawca

"Firma B. nie była współorganizatorem Kongresu 590". Umowę o współpracy z firmą Janusza J. podpisał podwykonawca

Kongres ekonomiczny 590 organizowany jest w Jasionce Fot. Mariusz Gaczynski
Kongres ekonomiczny 590 organizowany jest w Jasionce

Trzy kabiny do tłumaczenia symultanicznego - taki miał być wkład w organizację Kongresu 590 firmy Janusza J., biznesmena z zarzutami korupcyjnymi. Miał za to dostać darmową reklamę - wynika z informacji, do których dotarł money.pl. Fundacja im. Sławomira Skrzypka organizująca Kongres 590 nie miała więc wiele wspólnego z Januszem J.

W poniedziałek rano portal OKO.press opublikował tekst sugerujący, że za Kongresem 590 stoi biznesmen oskarżony w tzw. infoaferze. Serwis w tytule pisał, że "bohater wielkiej afery korupcyjnej współorganizował Kongres 590".

Według OKOpress, należąca do Fundacji im. Sławomira Skrzypka spółka Kongres podpisała umowę z firmą B., jako partnerem wydarzenia, odpowiedzialnym za usługi tłumaczeń symultanicznych.

Umowa miała mieć charakter barterowy, co oznacza, że w zamian za usługę, firma Janusza J. miała możliwość reklamowania się podczas kongresu. Co potwierdzał w rozmowie z dziennikarką OKOpress sam Janusz J.

Na czym dokładnie polegać miała ta "organizacja" Kongresu? Według informacji money.pl, na wypożyczeniu trzech budek do tłumaczeń symultanicznych. Umowę podpisała z nią nawet nie Fundacja im. S. Skrzypka, ale firma podwykonawcza zajmująca się kwestiami stricte technicznymi.

Kongres 590: Czy Polska potrzebuje nowych rynków zbytu?


Z informacji, do jakich dotarliśmy, wynika, że organizator Kongresu 590 nie miał takiej świadomości, że za firmą oferującą trzy kabiny do tłumaczeń stoi ktoś zamieszany w słynną aferę. Firma B. miała być natomiast jedną z wielu, z jakimi ich podwykonawca nawiązał współpracę barterową.

Potwierdził to dla money.pl Piotr Wdowiak w przesłanym nam stanowisku Fundacji. "Zarząd Fundacji im. Sławomira Skrzypka, organizator Kongresu 590 'Uwalniamy Polski potencjał' informuje, że firma B. nie była współorganizatorem Kongresu 590" - przekazał money.pl.

Jak czytamy dalej, "Firma B. dostarczyła trzy kabiny do tłumaczeń symultanicznych wraz z wyposażeniem. Realizacja świadczeń barterowych wynikała z umowy zawartej z firmą realizującą działania promocyjne oraz eventowe na rzecz kongresu".

Przypomnijmy, że tzw. infoafera miała być według CBA, największą aferą korupcyjną w historii Polski. Dotyczyła nieprawidłowości w przetargach z lat 2007-2010 na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów i Usług Informatycznych w dawnym MSWiA. Pierwsze zatrzymania miały miejsce 2011 roku.
duda, morawiecki, infoafera, kongres 590, janusz j.
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Głos
2017-12-18 23:23
Przecież PIS to stara Mafia wraz z PO reszta innych ugrupowań to tylko pośrednicy, jak w Polsce ludzie zaczną myśleć i kontrolować rząd to wszystko wyjdzie na jawa.
marek
2017-12-18 23:03
oko.press to przecież agentura PO. O zawsze.
lechu
2017-12-18 22:53
Ale to aferzyści z własnego podwórka , tak jak byli esbecy , czy TW Wolfgangi z żonami , to super ludzie.Brawo pis.
Pokaż wszystkie komentarze (12)