Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konkurs na prezesa i członków zarządu TVP. Startuje 12 kandydatów

0
Podziel się:

Wśród kandydujących tylko na stanowisko prezesa do finału konkursu zostali zakwalifikowani: obecny prezes TVP Juliusz Braun, Janusz Daszczyński i Iwona Schymalla.

Konkurs na prezesa i członków zarządu TVP. Startuje 12 kandydatów
(VanNouten/public domain)
bEKFuKpx

Dwunastu kandydatów weźmie udział w przesłuchaniach przed Radą Nadzorczą, które będą ostatnim etapem konkursu mającego wyłonić zarząd i prezesa Telewizji Polskiej - poinformowało w poniedziałek Centrum informacji TVP. Przesłuchania potrwają od 25 do 27 maja.

Ich celem będzie sprawdzenie wiedzy m.in. w dziedzinie zarządzania, mediów elektronicznych, kultury współczesnej oraz doświadczenia zawodowego. Będzie to ostatni etap konkursu ogłoszonego 30 marca br. Zgłosiło się do niego 37 kandydatów, z których 35 przeszło pierwszy etap oceny formalnej. W poniedziałek, w wyniku oceny merytorycznej zgłoszeń, Rada Nadzorcza TVP wybrała spośród nich dwunastu finalistów konkursu.

"Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej podczas posiedzenia 18 maja wskazała kandydatów dopuszczonych do trzeciego etapu konkursu na członków Zarządu Spółki, w tym prezesa" - poinformowało w komunikacie Centrum Informacji TVP.

bEKFuKpz

Wśród kandydujących tylko na stanowisko prezesa, do finału konkursu zostali zakwalifikowani: obecny prezes TVP Juliusz Braun, Janusz Daszczyński i Iwona Schymalla; a wśród kandydujących na stanowisko członka zarządu i prezesa, znaleźli się: Piotr Gaweł, Jarosław Pachowski oraz Urszula Rzepczak.

Z kolei finaliści ubiegający się tylko o miejsce w zarządzie to: obecni jego członkowie - Bogusław Piwowar i Marian Zalewski; Zbigniew Jasiewicz, Wiesław Rola, Stanisław Wójcik i Sławomir Zieliński.

Centrum Informacji TVP poinformowało również, że przesłuchania kandydatów, które będą odbywać się od 25 do 27 maja, będą miały charakter jawny i otwarty dla dziennikarzy.

Wybrani przez Radę Nadzorczą członkowie zarządu i prezes TVP obejmą swe funkcje po zatwierdzeniu przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

bEKFuKpF
bEKFuKqa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)