Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Agenci CBA weszli do siedziby KRS. Kontrola oświadczeń majątkowych sędziego Waldemara Żurka

Agenci CBA weszli do siedziby KRS. Kontrola oświadczeń majątkowych sędziego Waldemara Żurka

Fot. AGENCJA SE/East News

Troje funkcjonariuszy CBA wkroczyło w środę bez zapowiedzi do siedziby Krajowej Rady Sądownictwa i zażądało natychmiastowego spotkania z sędzią Waldemarem Żurkiem, rzecznikiem KRS - poinformowała Rada. Sprawa jest związana z kontrolą oświadczeń majątkowych sędziego.

Jak napisano na stronie KRS, agenci CBA mieli wejść do gabinetu wiceprzewodniczącego KRS, w którym odbywało się spotkanie z przewodniczącym KRS i rzecznikami prasowymi.

"W dniu 19 kwietnia 2017 r. ok godz. 13:30 troje funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego bez wcześniejszych zapowiedzi weszło na teren Biura Krajowej Rady Sądownictwa z żądaniem krótkiego, natychmiastowego spotkania z sędzią Waldemarem Żurkiem - czytamy w notatce zamieszczonej na stronie KRS.

"Pomimo kilku próśb pracownika Biura Krajowej Rady Sądownictwa o opuszczenie pomieszczeń Biura Rady i oczekiwanie na informację w Kancelarii na holu głównym, nie zastosowali się oni do tej prośby i wkroczyli do gabinetu Wiceprzewodniczącego Rady przerywając spotkanie na którym był Przewodniczący Rady, Wiceprzewodniczący oraz rzecznicy prasowi" - wyjaśniono.

Według relacji KRS po wejściu do pomieszczenia agenci przedstawili się i oświadczyli, że chcą doręczyć sędziemu Waldemarowi Żurkowi upoważnienie o wszczęciu kontroli jego oświadczeń majątkowych. "Sędzia odmówił przyjęcia pisma w takich warunkach i poprosił o przesłanie mu tego upoważnienia pocztą, a jeśli konieczne jest osobiste wręczenie tego upoważnienia, o wezwanie go tą drogą do stawiennictwa w siedzibie CBA. Funkcjonariusze jednak pozostawili wspomniane upoważnienie, po czym opuścili siedzibę Rady" - czytamy.

Krajowa Rada Sądownictwa zapowiada, że na najbliższym posiedzeniu Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa zostanie rozważone wystąpienie do przełożonych funkcjonariuszy CBA o wskazanie przyczyn przeprowadzenia czynności w taki sposób.

12 kwietnia Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o rozpoczęciu kontroli oświadczeń majątkowych sędziego Waldemara Żurka. "To efekt przeprowadzonej wcześniej przez naszych kontrolerów analizy tychże oświadczeń. Analiza dała podstawy do wszczęcia tej kontroli" - napisano w komunikacie CBA.
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
lulu
2017-04-24 22:46
a na tym forum wypowiadają się wyłącznie ci, którzy mieli do czynienia z sądownictwem - kryminaliści, dłużnicy itd.......
xzxzx
2017-04-21 18:35
I co im zrobicie ?
jak
2017-04-21 18:00
Ponizanie ludzi to specjalnosc tej zmiany. Nie narzekac ludzie. Jeszcze do was przyjda przeszukac. Jakis sasiad zyczliwy cos powie i...gotowe. Wtedy bedziecie sie oburzac. Cieszcie sie. Sami ich wybraliscie. Duzo zdrowia i...rozumu.
Pokaż wszystkie komentarze (314)