Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopacz: Polska powinna być zarządzana żelazną, ale i wrażliwą ręką

0
Podziel się:

Premier przypomniała, że obecnie w Sejmie jest 112 kobiet, ale jak zaznaczyła - ma nadzieję, że po następnych wyborach parlamentarnych będzie ich ponad 200.

Kopacz: Polska powinna być zarządzana żelazną, ale i wrażliwą ręką
(PAP/Artur Reszko)
bEUvtDsR

Polska musi być zarządzana nie tylko żelazną ręką, ale także wrażliwą ręką - powiedziała wczoraj w Lipsku (mazowieckie) premier Ewa Kopacz. Zachęcała kobiety aktywności w polityce i do uczestnictwa w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.

Premier przypomniała, że obecnie w Sejmie jest 112 kobiet, ale jak zaznaczyła - ma nadzieję, że po następnych wyborach parlamentarnych będzie ich ponad 200. _ Dążymy do tego, żeby rzeczywiście parytety zafunkcjonowały w naszej polityce _ - podkreśliła Ewa Kopacz podczas drugiego Lipskiego Forum Kobiet. _ _

_ - Przypomnę moje pierwsze wystąpienie, które nie było najlepsze, ale wszyscy mi zarzucali, że mówiłam o tym, że kobiety w polityce są tak ważne _ - powiedziała premier. _ Porównywałam kobietę do takiej dbałości o to, co się dzieje w jej domu. Ja uważam, że Polska musi być zarządzana nie tylko żelazną, ale także wrażliwą ręką _ - powiedziała premier.

bEUvtDsT

Ewa Kopacz podkreślił, że w polskiej polityce zarówno na szczeblu lokalnym, jak w parlamencie powinno być jak najwięcej kobiet. _ - Nie chcę być okrzyknięta feministką i mówić, że tylko kobiety potrafią być dobre w polityce. To nieprawda. Oczywiście potrzeba świecie polityki panów, zwłaszcza tych panów, którzy mają konkretne zadania do wykonania _ - powiedziała premier. _ I to nie spodnie i nie spódnica decyduje, czy ktoś awansuje. Decydują kompetencje, decyduje determinacja, decyduje solidność w tym, co się robi _ - dodała.

Według Ewy Kopacz polskie kobiety są lepiej wykształcone niż panowie. Przypomniała, że wśród pracujących jest 76 proc. kobiet z wyższym i średnim wykształceniem, a mężczyzn 60 procent. W ocenie szefowej rządu polskie kobiety są też wystarczająco dobrze wykształcone, by pełnić odpowiedzialne funkcje w różnych instytucjach.

_ - To nie płeć decyduje o tym, że dane przedsiębiorstwo jest dobrze zarządzane. Nie miejcie kompleksów, że możecie być gorsze w zarządzaniu _ - zwracała się do zgromadzonych na Lipskim Forum Kobiet.

Premier życzyła sukcesu kandydatkom, które wystartują w wyborach samorządowych. Zachęcała, żeby za rok startowały także do parlamentu. _ Bez gadania, ale do roboty, drogie panie. Wiem, że jesteście w stanie zrobić kawał dobrej roboty, a potem cieszyć się sukcesem _ - podsumowała.

bEUvtDsZ

Lipsko to miasto położone w województwie mazowieckim, niedaleko Radomia. Premier Ewa Kopacz była w przeszłości szefową mazowieckich struktur PO, jest też posłanką z okręgu radomskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Kobiety molestowane i wyzywane. Gdzie? Kandydatki na posłanki zmagają się z molestowaniem i obelgami rywali oraz tłumów.
Inwestycje i miejsca w żłobkach. Obiecują... Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Wybierzemy w nich blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, a także prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
Kopacz: "Skoro Tusk wygrał, Platforma też może" _ - Budujemy swoją mocną pozycję w Unii Europejskiej, ale też będziemy mieć bardzo mocnego sprzymierzeńca naszych polskich spraw _ - powiedziała marszałek Sejmu.
bEUvtDtu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)