Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PSL chce podniesienia kwoty wolnej od podatku. "Realizujemy obietnicę PiS"

15
Podziel się:
PSL chce podniesienia kwoty wolnej od podatku. "Realizujemy obietnicę PiS"
(REPORTER)

Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło do laski marszałkowskiej projekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Projekt przewiduje podniesienie od przyszłego roku kwoty wolnej od podatku z obecnych 3091 do 8 tysięcy złotych. Władysław Kosiniak - Kamysz powiedział, że w ten sposób realizuje obietnice wyborcze PiS.

"Prezydent Andrzej Duda opuszczony przez swój obóz polityczny może dzisiaj liczyć na ludowców" - powiedział prezes PSL-u. Dodał, że dziwi go, że partia z której wywodzi się prezydent zamraża na kilkanaście miesięcy ustawę o podniesieniu kwoty wolnej od podatku, choć - jak powiedział, "sama obiecała, że zrealizuje to nie w jakimś 2017 czy w 2018, ale w 2016 roku".

Władysław Kosiniak - Kamysz powiedział również, że projekt realizuje orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z października 2015 roku i jest wspaniałą inwestycją w politykę rodzinną, bo - jak mówił, więcej pieniędzy w portfelu, to więcej pieniędzy wydanych na polskie produkty, na różnego rodzaju usługi oraz na edukację dzieci.

Projekt przewiduje również rekompensaty dla samorządów z tytułu ubytku w dochodach od osób fizycznych.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
Nicko
6 lat temu
PSL pionek zaszachował rząd. Co zrobi PiS?
cichy2805
6 lat temu
PO miało 8 lat aby podwyższyć tą wolną kwotę od podatku, a niepodniosła nawet 50 groszy. A teraz ta histeryczna opozycja (jak to nazwał ich pewien polityk z prawdziwej partii opozycyjnej) najgłośniej szczeka. Do PISU pozamykajcie tych z PO w więzieniach, na pewno coś na nich znajdziecie
Cbn
6 lat temu
Kwota wolna od podatku dla każdego obywatela, powinna wynosić 20.000 oprócz tych co tu najgłośniej szczekają, bo dla nich kwota wolna od podatku powinna wynosić 2,60
Chłop
6 lat temu
Towarzysze 8 lat mieliście możliwości POdniesienia kwoty wolnej nawet do 30 000 zł tak jak POdnieśliście Posłom. Teraz siad na dupę.
Sołtys
6 lat temu
Jakie inicjatywne PSL. Trochę to dziwne i zagadkowe skoro dopiero oddali rządy. Mniemam że w trzeciej kadencji pokazaliby jacy to oni świetni w rządzeniu a tak PiS odebrał im szansę . Należy odsunac PiS przecież to już rok czasu rządzą. Tak nie może być trzeba gdzieś napisać . Do Brukseli pisali i Niemcy nie wkroczyli , napisali do ONZ i też tylko zalecenia nic nie dające . Gdzie jeszcze można naskarżyć drodzy internauci napiszcie.