Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PSL chce podniesienia kwoty wolnej od podatku. "Realizujemy obietnicę PiS"

15
Podziel się
PSL chce podniesienia kwoty wolnej od podatku. "Realizujemy obietnicę PiS"
(REPORTER)
bErFksXp

Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło do laski marszałkowskiej projekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Projekt przewiduje podniesienie od przyszłego roku kwoty wolnej od podatku z obecnych 3091 do 8 tysięcy złotych. Władysław Kosiniak - Kamysz powiedział, że w ten sposób realizuje obietnice wyborcze PiS.

"Prezydent Andrzej Duda opuszczony przez swój obóz polityczny może dzisiaj liczyć na ludowców" - powiedział prezes PSL-u. Dodał, że dziwi go, że partia z której wywodzi się prezydent zamraża na kilkanaście miesięcy ustawę o podniesieniu kwoty wolnej od podatku, choć - jak powiedział, "sama obiecała, że zrealizuje to nie w jakimś 2017 czy w 2018, ale w 2016 roku".

Władysław Kosiniak - Kamysz powiedział również, że projekt realizuje orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z października 2015 roku i jest wspaniałą inwestycją w politykę rodzinną, bo - jak mówił, więcej pieniędzy w portfelu, to więcej pieniędzy wydanych na polskie produkty, na różnego rodzaju usługi oraz na edukację dzieci.

bErFksXr

Projekt przewiduje również rekompensaty dla samorządów z tytułu ubytku w dochodach od osób fizycznych.

bErFksXS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(15)
Nicko
5 lata temu
PSL pionek zaszachował rząd. Co zrobi PiS?
cichy2805
5 lata temu
PO miało 8 lat aby podwyższyć tą wolną kwotę od podatku, a niepodniosła nawet 50 groszy. A teraz ta histeryczna opozycja (jak to nazwał ich pewien polityk z prawdziwej partii opozycyjnej) najgłośniej szczeka. Do PISU pozamykajcie tych z PO w więzieniach, na pewno coś na nich znajdziecie
Cbn
5 lata temu
Kwota wolna od podatku dla każdego obywatela, powinna wynosić 20.000 oprócz tych co tu najgłośniej szczekają, bo dla nich kwota wolna od podatku powinna wynosić 2,60
bErFksXT
Chłop
5 lata temu
Towarzysze 8 lat mieliście możliwości POdniesienia kwoty wolnej nawet do 30 000 zł tak jak POdnieśliście Posłom. Teraz siad na dupę.
Sołtys
5 lata temu
Jakie inicjatywne PSL. Trochę to dziwne i zagadkowe skoro dopiero oddali rządy. Mniemam że w trzeciej kadencji pokazaliby jacy to oni świetni w rządzeniu a tak PiS odebrał im szansę . Należy odsunac PiS przecież to już rok czasu rządzą. Tak nie może być trzeba gdzieś napisać . Do Brukseli pisali i Niemcy nie wkroczyli , napisali do ONZ i też tylko zalecenia nic nie dające . Gdzie jeszcze można naskarżyć drodzy internauci napiszcie.