Notowania

kwota wolna od podatku
04.11.2016 12:29

PSL chce podniesienia kwoty wolnej od podatku. "Realizujemy obietnicę PiS"

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)

Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło do laski marszałkowskiej projekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Projekt przewiduje podniesienie od przyszłego roku kwoty wolnej od podatku z obecnych 3091 do 8 tysięcy złotych. Władysław Kosiniak - Kamysz powiedział, że w ten sposób realizuje obietnice wyborcze PiS.

"Prezydent Andrzej Duda opuszczony przez swój obóz polityczny może dzisiaj liczyć na ludowców" - powiedział prezes PSL-u. Dodał, że dziwi go, że partia z której wywodzi się prezydent zamraża na kilkanaście miesięcy ustawę o podniesieniu kwoty wolnej od podatku, choć - jak powiedział, "sama obiecała, że zrealizuje to nie w jakimś 2017 czy w 2018, ale w 2016 roku".

Władysław Kosiniak - Kamysz powiedział również, że projekt realizuje orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z października 2015 roku i jest wspaniałą inwestycją w politykę rodzinną, bo - jak mówił, więcej pieniędzy w portfelu, to więcej pieniędzy wydanych na polskie produkty, na różnego rodzaju usługi oraz na edukację dzieci.

Projekt przewiduje również rekompensaty dla samorządów z tytułu ubytku w dochodach od osób fizycznych.

Tagi: kwota wolna od podatku, wiadomości, gospodarka, podatki, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-11-2016

MAKI308Nijaki władca PSL chce podwyżki kwoty wolnej? A gdzie był jak był ministrem w rządzie PO PSL? Siedział cicho i modlił się aby go nie spławili.

04-11-2016

VISPanie Kamysz miałeś Pan 20 lat na to !!! trochę długo się wam zeszło z tym projektem aż PIS musiał do władzy dojść żeby was obudzić.

05-11-2016

ChłopTowarzysze 8 lat mieliście możliwości POdniesienia kwoty wolnej nawet do 30 000 zł tak jak POdnieśliście Posłom. Teraz siad na dupę.

Rozwiń komentarze (15)