Notowania

Lasy Państwowe otworzyły pierwszy sklep z dziczyzną. Polacy dadzą się przekonać do tej żywności?

Kolejne sklepy mają powstać w Olsztynie, Radomiu oraz w Katowicach, gdzie mają zostać otwarte aż dwa lokale.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Środowiska)
08.12.2017. Uroczyste otwarcie sklepu z dziczyzną Lasów Państwowych.

Lasy Państwowe z kilkumiesięcznym opóźnieniem otworzyły w piątek w Warszawie pierwszy z zapowiadanych sklepów z dziczyzną. Przedsięwzięcie nie ma charakteru komercyjnego i jest nastawione na promocję tego rodzaju mięsa. Projekt zaplanowano na 4 lata i ma kosztować "kilka milionów złotych".

Pierwszy sklep otwarto w siedzibie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie. Kolejne mają powstać w Olsztynie, Radomiu i w Katowicach, gdzie mają zostać otwarte aż dwa lokale.

Oprócz mięsa i wędlin z dziczyzny, w sklepie będzie można kupić miód, maści propolisowe, wosk pszczeli, grzyby, a także przetwory z owoców runa leśnego.

Dyrektor Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski, który wziął udział w otwarciu sklepu, wyjaśnił, że całe przedsięwzięcie jest elementem programu promocyjnego "Zdrowa żywność z polskich lasów".

Zobacz też: Lasy Państwowe wielkim deweloperem?

Lasy Państwowe chcą w ten sposób przekonywać do "najbardziej zdrowej żywności, jaka jest". Tomaszewski przekonuje, że leśna żywność ma właściwości zdrowotne i że jej jedzenie nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

- Budujemy sieć. Mamy sygnały, że wiele funkcjonujących sklepów, galerii handlowych chce wydzielać swoją przestrzeń dla sprzedaży tego typu produktów - zdradził dyrektor LP.

Otwarcie sklepu z dziczyzną nastąpiło z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Konrad Tomaszewski w maju zapowiedział, że pierwszy sklep zostanie otwarty "za dwa miesiące".

Jak się wkrótce okazało, przedsięwzięcie nie było odpowiednio przygotowane i sklep nie mógł zostać otwarty w lipcu. Dopytana przez money.pl rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska przyznała, że spółka nie miała wówczas nawet biznesplanu.

Tagi: lasy państwowe, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-12-2017

mareksuper, koniec wywożenia dziczyzny za pół ceny do niemiec itp . . . Polacy także chcą jeść pyszności z polskich lasów

08-12-2017

poznanikBardzo dobry pomysł .Poznań czeka na sklep.

08-12-2017

ZochanTeraz nie będzie odstrzałów dziczyzny wtedy gdy będzie jej za dużo tylko wtedy gdy zamówienia będą szły w tysiącach z Europy a znając życie to i z za … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (55)