Notowania

Szef giełdy bitcoina porwany na Ukrainie. Tożsamość porywaczy nie jest znana

Do porwania miało dojść w centrum Kijowa. Czterdziestoletni Pavel Lerner, prezes giełdy Exmo Bitcoin, został wciągnięty do czarnego mercedesa przez mężczyzn w kominiarkach. Policja nie zna tożsamości porywaczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BTC Keychain/Flickr (CC BY 2.0))
Giełda, której szefuje Lerner, ma ok. 95 tys. użytkowników

O porwaniu poinformowała BBC powołując się na ukraińskie i rosyjskie media. Policja z Kijowa potwierdziła podawane przez nie relacje naocznych świadków o okolicznościach porwania. Śledztwo jest w toku, policja odmawia podawania dalszych szczegółów. Wiadomo tylko, że stało się to 26 grudnia.

Zobacz też: Prezes kolejnego banku ostrzega przed kryptowalutami. "To niebezpieczne"

Lerner jest obywatelem rosyjskim, ale liczne interesy prowadzi na Ukrainie. Sama giełda bitcoina też działa głównie tam, choć spółka Exmo Finance jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii. Giełda ma niemal 95 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Jak podaje BBC, padła we wtorek ofiarą cyberataku.

Tagi: bitcoin, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-12-2017

RabarbarLudzie na całym świecie domy i Tesle kupują za BTC, ale nic... Janusze dalej uważają, że to jest nic nie warte...

28-12-2017

wwokoleś wyczyścił konta swoich klientów a następnie sam się porwał. teraz będzie się wczasować do końca życia w jakimś tropikalnym raju.

29-12-2017

niktNie żałuję tych którzy popłyną na bardzo grubą kasę. Bo to z pewnością nastąpi. Nie jestem znawcą tematu. Na mój chłopski rozum chodziło cały czas o … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (56)