Notowania

Przejdź na
likwidacja nfz
14.10.2016 17:02

Likwidacja NFZ coraz bliżej. Padła data od kiedy

Podziel się
Dodaj komentarz
(RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER)

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział, że w ciągu dwóch miesięcy powinna być gotowa ustawa o likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Zgodnie z przygotowywaną reformą, każda osoba, która będzie potrzebować pomocy medycznej, niezależnie od tego, czy jest ubezpieczona czy nie - taką pomoc otrzyma.

Minister Radziwiłł dodał, że konieczne jest wprowadzenie takich zabezpieczeń, aby Polska nie stała się Mekką dla ludzi, którzy będą przyjeżdżać z zagranicy, aby tu się leczyć na koszt polskiego podatnika.

Konstanty Radziwiłł zaznaczył, że doprecyzowania wymaga wiele kwestii. Tak, aby w okresie przejściowym, miedzy NFZ, a instytucjami, które go zastąpią, zarówno świadczeniodawcy, a przede wszystkim pacjenci, w jak najmniejszym stopniu odczuli zmiany. "Przejście do nowych rozwiązań musi być płynne. Na przygotowania mamy cały przyszły rok, więc nie musimy tego robić na łapu capu" - dodał minister Radziwiłł.

Likwidacja NFZ i przejście na budżetowy system służby zdrowia ma obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku.

Tagi: likwidacja nfz, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-10-2016

okradziony przez mafięczyli ten fundusz zlikwidują teoretycznie żeby powołać ten sam urząd pod inną nazwą bo kolesie czekaja na stanowiska dla nich. To są jaja mafijne a … Czytaj całość

15-10-2016

goskaLudzie, ale wy myślicie że jak zlikwidują NFZ to się coś zmieni?? Dalej będzie za mało pieniędzy na świadczenia więc kolejki też bedą, ktoś musi tę … Czytaj całość

14-10-2016

bobekJeszcze nie narodzil sie taki co by uzdrowil sluzbe zdrowia! Zwal jak zwal i tak bedzie to samo co bylo tylko pod inna nazwa!

Rozwiń komentarze (67)