Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mandat zapłacisz kartą. Terminale w 2 tys. radiowozów

Terminale będą w szczególności ułatwieniem dla przyjezdnych zza granicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Kamionka/REPORTER)
Terminale będą w szczególności ułatwieniem dla przyjezdnych zza granicy.

Od lutego mandaty za wykroczenia będzie można regulować od razu, na miejscu, bezpośrednio w radiowozie drogówki. Płacić będzie można kartą jak i telefonem.

Każdego dnia na polskie drogi wyjeżdża około 4 tys. policjantów pracujących zwykle w parach. Na każdą więc przysługiwać będzie jeden przenośny terminal płatniczy – podaje "Gazeta Wyborcza".

Dwa tysiące takich urządzeń, zdaniem policjantów, to liczba, która powinna być wystarczająca. Jak donosi dziennik, obsługą płatności bezgotówkowych w policyjnych terminalach zajmie się firma eService.

Zobacz także, ile kosztuje prędkość?

Mandat oczywiście będzie można wciąż opłacić tak jak to było do tej pory, a mianowicie np. przelewem lub wpłatą gotówkową na poczcie.

Terminale będą w szczególności ułatwieniem dla przyjezdnych zza granicy. Jak pisze "Wyborcza", obcokrajowcy co prawda wciąż będą musieli płacić mandat na miejscu wykroczenia w złotych, jednak nie będzie konieczności płacenia jedynie gotówką.

Tagi: mandaty, policja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-01-2018

gość 102Po co mają stać i marznąć ? Może od razu potrącać każdemu kierowcy po 100 zł miesięcznie z pensji i ok. Może wtedy policja zacznie łapać przestępców i … Czytaj całość

19-01-2018

euro7Dobre rozwiązanie, ale powinien być dodatkowy rabat za szybką wpłatę !!!

20-01-2018

środkowypaluchA ja jak przyjeżdżam z Austrii do Polski to zaraz za granicą zmieniam blachy na CC i policmeistry mogą mnie. A po drugie to nie ma obowiązku płacenia … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (27)