Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu
PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu

KNF zatwierdził nowego prezesa PTE PZU

KNF zatwierdził nowego prezesa PTE PZU

Fot. REPORTER

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Żółtka na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU SA - poinformowała komisja w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.

Rada Nadzorcza powołała Marcina Żółtka na stanowisko prezesa PZU PTE SA 3 listopada 2016 roku. Powołanie, jak zaznacza w komunikacie Grupa PZU, stało się skuteczne z dniem otrzymania zgody KNF.

Nowy prezes PZU PTE SA jest absolwentem Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył także podyplomowe studia dla menedżerów sektora finansów i ubezpieczeń na SGH oraz program Harvard Managementor organizowany przez ICAN Institute.

"Z rynkiem finansowym związany od 1998 roku. Pracował w Banku Pekao S.A. w zespole obrotu kredytami i pochodnych kredytowych oraz zespole finansowania strukturalnego. W latach 1999-2016 był pracownikiem Aviva Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego, pełniąc rolę zarządzającego portfelem papierów dłużnych, następnie dyrektora inwestycyjnego, a od 2009 roku członka zarządu i prezesa zarządu Aviva PTE (od 2016)" - głosi komunikat Grupy PZU.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
zorientowany
2017-03-01 04:34
Uwaga. pzu sa to najwiekszy oszust i zlodziej ubezpieczeniowy