Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mateusz Morawiecki: nie zamierzamy podnosić podatków

Nie zamierzamy podnosić podatków. Będziemy uszczelniać system i dzięki temu znajdzie się w gospodarce 40-50 mld zł - powiedział w poniedziałek Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

- Myślę, że będę miał dobrą wiadomość, że my zasadniczo nie patrzymy na podnoszenie podatków jako to źródło, gdzie ma się znaleźć 40 czy 50 mld - mówił wicepremier w Warszawie na konferencji "Ryzyka i Trendy 2017" zorganizowanej przez ośrodek Polityka Insight. Wskazał, że to właśnie uszczelnienie systemu podatkowego będzie źródłem dochodu państwa.

- Mafie vatowskie nie mogą hulać po Polsce jak wiatr po dzikim polu - podkreślił Morawiecki. Jak wskazał, uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na m.in. program 500 plus czy Mieszkanie plus.

Tydzień temu Beata Szydło zapowiedziała, że w przyszłym roku nie jest wykluczona obniżka podatku VAT do poprzedniej, 22-procentowej stawki.

- Jeżeli wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem, to myślę, że dobre wiadomości dla podatników możemy mieć już w 2018 r. - powiedziała premier Beata Szydło pytana o zapowiadaną obniżkę VAT. Dodała jednak, że 2018 r. nie będzie łatwy dla finansów publicznych.

- W 2017 r. na pewno nie, natomiast wszystko będzie w tej chwili zależało od tego, jaki będzie wynik na koniec roku i jaki będzie planowany rozwój na 2018 r. Nie ukrywamy, że 2018 r. będzie niełatwy dla finansów publicznych, dlatego że wtedy będzie już obowiązywać od początku roku obniżony wiek emerytalny, wtedy będą inne projekty realizowane - powiedziała premier w wywiadzie dla Polsat News i Radia ZET.

Tagi: mateusz morawiecki, wiadomości, gospodarka, podatki, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-01-2017

kerZmiana kwoty wolnej od podatku , to nie podwyżka ??? Panie Morawiecki zacznij myśleć logicznie !!!

30-01-2017

analitykPan Morawiecki jak zwykle opowiada puste frazesy itd,itd,itd. Tylko czy ciemny lud to kupi ?

30-01-2017

EwaZlikwidować ko konkordat i miliardy będą!

Rozwiń komentarze (101)