Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ministerstwo dementuje: nie przewidziano obniżki świadczenia z programu 500+

0
Podziel się:

Na żadnym etapie konsultacji programu "Rodzina 500 plus" nie była przewidziana zmiana wysokości świadczenia - poinformowało w poniedziałek MRPiPS w reakcji na doniesienia medialne. Ministerstwo Finansów przypomina, że w 2016 r. zabezpieczono na realizację programu17 mld zł.

Ministerstwo dementuje: nie przewidziano obniżki świadczenia z programu 500+

Na żadnym etapie konsultacji programu "Rodzina 500 plus" nie była przewidziana zmiana wysokości świadczenia - poinformowało w poniedziałek MRPiPS w reakcji na doniesienia medialne. Ministerstwo Finansów przypomina, że w 2016 r. zabezpieczono na realizację programu 17 mld zł.

,,Na żadnym etapie konsultacji programu "Rodzina 500 plus" nie była przewidziana zmiana wysokości świadczenia. Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci wprowadzający program "Rodzina 500 plus" przeszedł uzgodnienia międzyresortowe i jest w trakcie konsultacji społecznych. Uwagi można zgłaszać do 22 stycznia" - przekazał w poniedziałek resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

Jak podkreślono, zgodnie z konsultowanym projektem świadczenie wychowawcze w kwocie 500 zł będzie przysługiwało rodzicom i opiekunom na dziecko do 18 roku życia.

Minister finansów Paweł Szałamacha pytany w poniedziałek o ewentualne zmiany w programie ,,Rodzina 500 plus" powiedział w TVN24, że polega na osądzie szefowej MRPiPS Elżbiety Rafalskiej. - Minister finansów nie jest władny do oceniania najlepszych rozwiązań co do polityki prorodzinnej - dodał. Przypomniał, że na program przewidziano 17 mld zł, ,,bez względu na to, jaki będzie miał ostateczny kształt". - Tyle pani minister przedstawiła w ocenie skutków regulacji jeszcze jesienią i taka kwota została ujęta i zabezpieczona w budżecie - dodał.

Poniedziałkowy ,,Fakt" napisał, że program ,,Rodzina 500 plus" wywołał poruszenie podczas weekendowego wyjazdowego klubu PiS w Jachrance. Gazeta twierdzi, że spora część posłów apelowała do wicepremiera Mateusza Morawieckiego i ministra finansów Pawła Szałamachy, by dodatek dostali także rodzice studentów, a w związku z ograniczonymi środkami w budżecie, zaproponowali, by pomoc dla wszystkich rodzin zmniejszyć do 400 zł.

Program "Rodzina 500 plus" przewiduje wprowadzenie świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko; w przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) - również na pierwsze dziecko.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)