Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mistrale mogą nigdy nie trafić do rąk Rosjan

0
Podziel się:

Taka groźba padła z ust francuskiego ministra obrony. Wywołało to gwałtowną reakcję Kremla.

Mistrale mogą nigdy nie trafić do rąk Rosjan
(FaceMePLS/CC/Flickr)
bEUjiAoR

Supernowoczesne okręty desantowe klasy Mistral mogą nigdy nie trafić do Rosjan, jeśli Moskwa nie przestanie angażować się w konflikt we wschodniej Ukrainie. Taka groźba padła z ust francuskiego ministra obrony. Wywołało to gwałtowną reakcję Kremla.
Prezydent Francois Hollande wstrzymał, ale nie odwołał dostawy przeznaczonych do operacji zaczepnych helikopterowców Mistral. Uzależnił to od postawy Rosji wobec konfliktu ukraińskiego. Tymczasem minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian ostrzega Moskwę, że te nowoczesne okręty mogą nigdy nie trafić w ręce Rosjan.

Przypomina on, że warunki jakie postawił Rosjanom prezydent Republiki są przejrzyste. Trzeba pamiętać, iż fakt, że okręt jest gotowy do rejsu to nie wystarczy, bo konieczne jest jeszcze pozwolenie, by wypłynął do Rosji. Le Diarn, że podkreśla, że porozumienia z Mińska nie są przez Moskwę przestrzegane, a zatem Francja może w ogóle tego okrętu nie przekazać Moskwie i Rosjanie muszą być świadomi takiej sytuacji.

Francuski minister obrony twierdzi, że dużo wody upłynie nim stosunki z Rosją wrócą do stanu sprzed kryzysu ukraińskiego, albowiem Władimir Putin naruszył fundamenty całej struktury bezpieczeństwa europejskiego narzucając, w imię swoich interesów, politykę siły.
Czytaj więcej w Money.pl

bEUjiApu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)