Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
LOT chce zwolnić organizatorkę strajku - podaje Radio Zet. LOT nie potwierdza i "nie komentuje"

LOT chce zwolnić organizatorkę strajku - podaje Radio Zet. LOT nie potwierdza i "nie komentuje"

LOT chce zwolnić szefową stajku - onformuje Radio Zet Fot. STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS
LOT chce zwolnić szefową stajku - onformuje Radio Zet

Zarząd linii LOT zamierza zwolnić z pracy Monikę Żelazik, przewodniczącą Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego - wynika z informacji Radia Zet. - LOT nie komentuje indywidualnych spraw, ani nie odnosi się do niepotwierdzonych informacji i spekulacji - brzmi oświadczenie przewoźnika.

- Zgodnie z ustawą o związkach zawodowych LOT wysłał w tej sprawie zapytanie do związku zawodowego. W piśmie wysłanym do związku zarząd powołuje się na art. 52 Kodeksu Pracy, który mówi o ciężkim naruszeniu przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych - wynika z nieoficjalnych informacji Radia Zet. Rzecznik LOT nie potwierdza nam informacji o planach zwolnienia szefowej komitetu.

Milczarski: Lotnisko Chopina jest źle zbudowane. Jego przepustowość zbliża się do kresu. Zobacz wideo:

 

 

- Podkreślamy, że każdy pracownik LOT-u jest odpowiedzialny za swoje słowa i działania, zwłaszcza w kwestiach związanych z bezpieczeństwem naszych pasażerów i innych pracowników. Naszym obowiązkiem jest odpowiedzialne reagowanie zawsze, gdy istnieją realne przesłanki wskazujące, iż bezpieczeństwo naszych pasażerów i pracowników mogłoby być w jakikolwiek sposób zagrożone - brzmi wysłane do money.pl oświadczenie LOT.

Czytaj też: Bitwa na ostre słowa. Tak wygląda sytuacja w LOT

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

zwolnienie, stajk lot, monika żelazik
lot
Czytaj także
Polecane galerie
Sasha
2018-05-24 16:17
Nie jest dla mnie jasne, dlaczego Związki Zawodowe PLL LOT nie zwrócą się do Europejskiego Trybunału
Praw Człowieka. To, co wyprawia Milczarski, jest jawnym pogwałceniem prawa pracowników do strajku w kraju demokratycznym. Poniżanie i zastraszanie pracowników to przykra codzienność w LOT-cie.
Nie wspominając o samozatrudnieniu bez żadnych praw w porównaniu z pracownikami etatowym.
Powinien odbyć się strajk generalny wbrew wszystkiemu, gdyby w firmie panowała jedność i integracja. Wszystkich nie mógłby wyrzucić wszechwładny Milczarski. 2 dni przestoju i szybciutko wszystkie postulaty zostają spełnione....
Taka prawda
2018-05-23 21:17
Ale szybko wróciło stare. No dwadzieścia parę lat i proszę za organizowanie strajku zwolnienie. Czyli komunizm słusznie czynił wyrzucając strajkujących działaczy z pracy, studentów z uczelni i blokował dostęp do lepszej pracy przeciwnikom ustroju. Ale jaja. Szybciutko, aż strach. Co gorsza niegdyś jak wyrzucano z pracy działacza to broniła go załoga, Kościół i medialnie USA. Dzisiaj Kościół trzyma z władzą, USA trzyma z władzą, a załoga pewnie dostanie podwyżkę i też zagłosuje za decyzją władzy. Proszę pamiętać, że zmieniono ustawę mówiącą o strajkach i strajk musi być legalny co samo w sobie jest zaprzeczeniem idei strajku. Każdy strajk w komunie był nielegalny. Teraz strajki nielegalne to 5 % wszystkich strajków w kraju. Przypominam także, że LOT to spółka Skarbu Państwa. Ale i tak strajk nie uderza bezpośrednio w rząd, bo przecież po drodze jest zarząd, który jak nie podejmie właściwiej decyzji to idzie na bruk. Tylko czy to zarząd podejmuje decyzje w tej sprawie ? Oj i tak pracowniku nie masz poparcia ani w Waszyngtonie, ani w Watykanie, ani nawet nie możesz pójść na skargę do szefa związków zawodowych - bo przecież to człowiek, który pomógł wygrać PIS-owi więc jesteś w .... Współczuję. W osiemdziesiątych latach była jeszcze nadzieja teraz i jej zabrakło.
kolo
2018-05-23 20:25
Bardzo słuszne postepowanie. Działała nielegalnie do potwierdził sąd narażając firmę na bardzi duże straty
Pokaż wszystkie komentarze (7)