Notowania

gospodarka
03.12.2016 06:10

Morawiecki: rating S&P to dobra wiadomość dla polskiej gospodarki

W piątek Agencja Standard & Poor's utrzymała rating Polski na poziomie BBB plus, perspektywa została podniesiona w górę z negatywnej do stabilnej. To dobra wiadomość dla polskiej gospodarki - skomentował dla PAP wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/East News)

"Agencja Standard & Poor's nie tylko zachowała dotychczasową ocenę ratingową Polski, ale co istotne - odnosząc się do przyszłości naszej gospodarki - podniosła perspektywy jej rozwoju z oceny negatywnej na stabilną. Tym samym, wiarygodność naszej polityki gospodarczej oraz zdrowy stan finansów publicznych zostały potwierdzone przez S&P" - podkreślił w komentarzu przesłanym PAP Morawiecki.

- Pozytywna ocena wiarygodności kredytowej Polski jest tym bardziej znacząca, że przypada w okresie kolejnej odsłony dekoniunktury europejskiej gospodarki i nieznanych dla całej Unii Europejskiej skutków wydarzeń, takich jak zaplanowane na najbliższą niedzielę referendum konstytucyjne we Włoszech - zaznaczył wicepremier.

Zdaniem Morawieckiego jednym z najistotniejszych elementów wzmacniania wiarygodności Polski na arenie międzynarodowej będzie dbałość o stabilne finanse publiczne i efektywne powiązanie polityki budżetowej z celami rozwojowymi polskiej gospodarki.

Agencja Standard & Poor's utrzymała rating Polski na poziomie BBB plus, perspektywa została podniesiona w górę z negatywnej do stabilnej - poinformowała agencja w piątek.

W uzasadnieniu agencja oceniła, że krótkoterminowe obawy o dalsze osłabienie kluczowych polskich instytucji osłabły, a pozycja budżetowa Polski nie uległa pogorszeniu, pomimo niższego od oczekiwań wzrostu gospodarczego.

"Stabilna perspektywa w dwuletnim horyzoncie prognostycznym wskazuje na zbilansowanie ryzyk wynikających z bardziej ekspansywnego podejścia fiskalnego i wzrostu wydatków socjalnych z jednej strony, a z drugiej kontynuacji, lekko osłabionego, wzrostu gospodarczego" - czytamy w uzasadnieniu.

W połowie stycznia S&P obniżyła rating Polski do poziomu "BBB plus" z "A minus", z perspektywą negatywną. W lipcu br. S&P utrzymała rating Polski na poziomie BBB+ z perspektywą negatywną.

Tagi: gospodarka, gospodarka, finanse, pap, wiadomości, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-12-2016

stefuśBrawo PiS,walczyć tak dalej,wspaniały kierunek.Aż miło jak lewactwo kwiczy.Budków,schetynów,kijowskich,swetru i im podobnych do szamba na samo dno.

03-12-2016

poll.A ja się zapytam, dlaczego wczoraj informacja o ratingu S&P była widoczna tylko 10 minut. Tylko pokazuje to wasze przekłamanie. Jestem pewny ,że gdyby … Czytaj całość

03-12-2016

pieskiWśród totalnie napalonej na władzę oPOzycji rozpacz, a miało być tak pięknie i otwieranie szampana. Nic nie dało szczekanie na Polskę i próby … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (56)