Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Morawiecki tłumaczy się ze swoich słów o programie 500+. "20 mld złotych to niewygórowany koszt"

148
Podziel się

- Jeśli moje słowa na ten temat zostały inaczej zinterpretowane, to jest to całkowicie błędna i nieprawdziwa interpretacja - podkreślił wicepremier.

Morawiecki tłumaczy się ze swoich słów o programie 500+. "20 mld złotych to niewygórowany koszt"
(Andrzej Hulimka/East News)
bDUETNqt

Program 500+ jest inwestycją w przyszłość Polski, ta inwestycja zwróci się i dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że warto ją finansować, około 20 mld złotych to niewygórowany koszt - oświadczył we wtorek wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

- Jeśli moje słowa na ten temat zostały inaczej zinterpretowane, to jest to całkowicie błędna i nieprawdziwa interpretacja - podkreślił wicepremier w komentarzu dla PAP.

"Gazeta Wyborcza" przedstawiła relację z poniedziałkowego spotkania wicepremiera Mateusza Morawieckiego z sympatykami i członkami PiS w Bydgoszczy. "(...) Państwu bardziej niż konsumpcja potrzebne są inwestycje i oszczędności. A przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów" - cytuje ministra "GW".

bDUETNqv

W odpowiedzi na pytanie w tej sprawie, Morawiecki przekazał komentarz "do zamieszczonych w mediach interpretacji" jego słów, wypowiedzianych podczas spotkania w Bydgoszczy.

- Kryzys demograficzny, któremu musimy stawić czoła, jest na tyle poważnym problemem, że do jego rozwiązania potrzebne są nadzwyczajne środki. Ok. 20 mld złotych to nie jest wygórowany koszt. Program 500+ jest inwestycją w przyszłość Polski. Ta inwestycja zwróci się i dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że warto ją finansować. Są rzeczy ważne i ważniejsze. 500+ to program najważniejszy, o fundamentalnym znaczeniu dla poprawy jakości życia polskich rodzin. Do tej pory to rodzice brali kredyty konsumpcyjne, żeby finansować wyprawki swoim dzieciom. Teraz państwo inwestuje publiczne pieniądze w dzieci. Istotne jest też przekonywanie Polaków o konieczności budowania swoich prywatnych oszczędności, również z myślą o przyszłej emeryturze. Ma temu służyć m.in. Program Budowy Kapitału, który ma zapewnić bezpieczeństwo finansowe Polaków - podkreślił wicepremier.

O sprawę pytany był także we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak powiedział, program "Rodzina 500+" przyczyni się do wzrostu gospodarczego, będzie to potężne koło zamachowe dla polskiej gospodarki.

bDUETNqB

Rzecznik rządu zapewnił, że słowa wicepremiera zna tylko z "doniesień medialnych". Przekonywał zarazem, że według "twardych danych ekonomicznych" program "Rodzina 500+" przyczyni się do wzrostu polskiej gospodarki, co przyznają np. Komisja Europejska i inne międzynarodowe instytucje.

- Program Rodzina 500+ przyczyni się do wzrostu gospodarczego i będzie to potężne koło zamachowe dla polskiej gospodarki, zresztą już jest, Polacy z tego korzystają - mówił Bochenek. - Polacy są zadowoleni, że taki kompleksowy program prorodzinny wreszcie udało się wprowadzić w naszym kraju, na pewno jest pomocny w wychowywaniu dzieci - dodał.

bDUETNqW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(148)
krzysztof
5 lata temu
Demografia może i wzrośnie ,ale w innych krajach.Przecież jak te dzieci dorosną i przyjdzie im spłacać te wszystkie kredyty na 500+ to natychmiast wyjadą za granicę.
moje imię jes...
5 lata temu
Koło zamachowe..... dla przemysłu produkującego wódę i szlugi. A bachory urodzone w patologicznych rodzinach marginesu społecznego będą dalej klepać biedę. Kłamią, kłamią i kłamią. A tłuszcza się cieszy. I kupuje przechodzone Passaty. Gratulacje, panie Premierze. Rozwija się Polska pod rządami popieranego przez Pana oderwanego od rzeczywistości starca, który nie jest zainteresowany Polską, tylko zemstą za śmierć brata. Niech Pan porozmawia, Panie Premierze, z Panią Staniszkis, Ona już przejrzała na oczy.
PiSiury
5 lata temu
Pracuje uczciwie. mamy jedno dziecko i dalej trzeba brać kredyty na różne wyprawki. na drugie raczej się nie zdecydujemy. bo w domu byłbym już gościem. kto nam pomoże. zmienić pracę? wziąść kredyt? może przejść na patologie. im wszyscy pomagają. będzie lepsza zmiana.
bDUETNqX
joachim
5 lata temu
Kanciarze powiedzą prawdę, jak się pomylą.
cad
5 lata temu
Panie Morawiecki dlaczego nie je stać pana na szczerość.500+ to nie jest inwestycja w dzietność tylko w procenty przy urnach wyborczych.
...
Następna strona