Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morawiecki tłumaczy się ze swoich słów o programie 500+. "20 mld złotych to niewygórowany koszt"

148
Podziel się:

- Jeśli moje słowa na ten temat zostały inaczej zinterpretowane, to jest to całkowicie błędna i nieprawdziwa interpretacja - podkreślił wicepremier.

Morawiecki tłumaczy się ze swoich słów o programie 500+. "20 mld złotych to niewygórowany koszt"
(Andrzej Hulimka/East News)

Program 500+ jest inwestycją w przyszłość Polski, ta inwestycja zwróci się i dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że warto ją finansować, około 20 mld złotych to niewygórowany koszt - oświadczył we wtorek wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

- Jeśli moje słowa na ten temat zostały inaczej zinterpretowane, to jest to całkowicie błędna i nieprawdziwa interpretacja - podkreślił wicepremier w komentarzu dla PAP.

"Gazeta Wyborcza" przedstawiła relację z poniedziałkowego spotkania wicepremiera Mateusza Morawieckiego z sympatykami i członkami PiS w Bydgoszczy. "(...) Państwu bardziej niż konsumpcja potrzebne są inwestycje i oszczędności. A przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów" - cytuje ministra "GW".

W odpowiedzi na pytanie w tej sprawie, Morawiecki przekazał komentarz "do zamieszczonych w mediach interpretacji" jego słów, wypowiedzianych podczas spotkania w Bydgoszczy.

- Kryzys demograficzny, któremu musimy stawić czoła, jest na tyle poważnym problemem, że do jego rozwiązania potrzebne są nadzwyczajne środki. Ok. 20 mld złotych to nie jest wygórowany koszt. Program 500+ jest inwestycją w przyszłość Polski. Ta inwestycja zwróci się i dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że warto ją finansować. Są rzeczy ważne i ważniejsze. 500+ to program najważniejszy, o fundamentalnym znaczeniu dla poprawy jakości życia polskich rodzin. Do tej pory to rodzice brali kredyty konsumpcyjne, żeby finansować wyprawki swoim dzieciom. Teraz państwo inwestuje publiczne pieniądze w dzieci. Istotne jest też przekonywanie Polaków o konieczności budowania swoich prywatnych oszczędności, również z myślą o przyszłej emeryturze. Ma temu służyć m.in. Program Budowy Kapitału, który ma zapewnić bezpieczeństwo finansowe Polaków - podkreślił wicepremier.

O sprawę pytany był także we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak powiedział, program "Rodzina 500+" przyczyni się do wzrostu gospodarczego, będzie to potężne koło zamachowe dla polskiej gospodarki.

Rzecznik rządu zapewnił, że słowa wicepremiera zna tylko z "doniesień medialnych". Przekonywał zarazem, że według "twardych danych ekonomicznych" program "Rodzina 500+" przyczyni się do wzrostu polskiej gospodarki, co przyznają np. Komisja Europejska i inne międzynarodowe instytucje.

- Program Rodzina 500+ przyczyni się do wzrostu gospodarczego i będzie to potężne koło zamachowe dla polskiej gospodarki, zresztą już jest, Polacy z tego korzystają - mówił Bochenek. - Polacy są zadowoleni, że taki kompleksowy program prorodzinny wreszcie udało się wprowadzić w naszym kraju, na pewno jest pomocny w wychowywaniu dzieci - dodał.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(148)
ja
6 lat temu
Panie Premierze czy to nie aby kredyt frankowy dla przyszłości Polaków?
matka
6 lat temu
Pomoc dzieciom to wspaniała rzecz i potrzebna. Jest tylko jedno ale......................... czy w takiej wysokości i na takich zasadach, że zniechęca to do pracy pracujących i płacących podatki, budzi powszechne oburzenie.
Młody narodow...
7 lat temu
Oto Polacy!!!! Jak nikt nie goni to oszukują i nie płacą. To zwykli złodzieje! Ja płacę i korona mi z głowy nie spada. Alimenty tak samo matki z dziećmi przymieraja głodem a tatusiowie kupują sobie nowe auta, telefony kablówki itp.
wnwg
7 lat temu
to teraz będą nam tłumaczyc z polskiego na polski ?? czy mają ludzi za analfabetów ? tylko swoim niech mówią co mają myslec bo reszta społeczeństwa "czytata" -jednym zabierają innym dają- to idea kalego ,dzieci się narodzi, narobią długów i kto będzie się nimi zajmował za kilka lat?
bura suka
7 lat temu
PiS ma jedna zasade, albo milczysz,albo klamiesz jak najety.Nic innego nie wchodzi w rachube-bedziesz sie tlumaczyl.
...
Następna strona