Notowania

mateusz morawiecki
12.07.2016 17:55

Morawiecki tłumaczy się ze swoich słów o programie 500+. "20 mld złotych to niewygórowany koszt"

- Jeśli moje słowa na ten temat zostały inaczej zinterpretowane, to jest to całkowicie błędna i nieprawdziwa interpretacja - podkreślił wicepremier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/East News)

Program 500+ jest inwestycją w przyszłość Polski, ta inwestycja zwróci się i dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że warto ją finansować, około 20 mld złotych to niewygórowany koszt - oświadczył we wtorek wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

- Jeśli moje słowa na ten temat zostały inaczej zinterpretowane, to jest to całkowicie błędna i nieprawdziwa interpretacja - podkreślił wicepremier w komentarzu dla PAP.

"Gazeta Wyborcza" przedstawiła relację z poniedziałkowego spotkania wicepremiera Mateusza Morawieckiego z sympatykami i członkami PiS w Bydgoszczy. "(...) Państwu bardziej niż konsumpcja potrzebne są inwestycje i oszczędności. A przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów" - cytuje ministra "GW".

W odpowiedzi na pytanie w tej sprawie, Morawiecki przekazał komentarz "do zamieszczonych w mediach interpretacji" jego słów, wypowiedzianych podczas spotkania w Bydgoszczy.

- Kryzys demograficzny, któremu musimy stawić czoła, jest na tyle poważnym problemem, że do jego rozwiązania potrzebne są nadzwyczajne środki. Ok. 20 mld złotych to nie jest wygórowany koszt. Program 500+ jest inwestycją w przyszłość Polski. Ta inwestycja zwróci się i dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że warto ją finansować. Są rzeczy ważne i ważniejsze. 500+ to program najważniejszy, o fundamentalnym znaczeniu dla poprawy jakości życia polskich rodzin. Do tej pory to rodzice brali kredyty konsumpcyjne, żeby finansować wyprawki swoim dzieciom. Teraz państwo inwestuje publiczne pieniądze w dzieci. Istotne jest też przekonywanie Polaków o konieczności budowania swoich prywatnych oszczędności, również z myślą o przyszłej emeryturze. Ma temu służyć m.in. Program Budowy Kapitału, który ma zapewnić bezpieczeństwo finansowe Polaków - podkreślił wicepremier.

O sprawę pytany był także we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak powiedział, program "Rodzina 500+" przyczyni się do wzrostu gospodarczego, będzie to potężne koło zamachowe dla polskiej gospodarki.

Rzecznik rządu zapewnił, że słowa wicepremiera zna tylko z "doniesień medialnych". Przekonywał zarazem, że według "twardych danych ekonomicznych" program "Rodzina 500+" przyczyni się do wzrostu polskiej gospodarki, co przyznają np. Komisja Europejska i inne międzynarodowe instytucje.

- Program Rodzina 500+ przyczyni się do wzrostu gospodarczego i będzie to potężne koło zamachowe dla polskiej gospodarki, zresztą już jest, Polacy z tego korzystają - mówił Bochenek. - Polacy są zadowoleni, że taki kompleksowy program prorodzinny wreszcie udało się wprowadzić w naszym kraju, na pewno jest pomocny w wychowywaniu dzieci - dodał.

Tagi: mateusz morawiecki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-07-2016

krzysztofDemografia może i wzrośnie ,ale w innych krajach.Przecież jak te dzieci dorosną i przyjdzie im spłacać te wszystkie kredyty na 500+ to natychmiast … Czytaj całość

13-07-2016

RenPrzykazania pisowca: 1. Kraść 2. Kłamać 3. Mataczyć 4. Nie szanować prawa 5. Nie szanować obywateli 6. Słuchać tylko Jarka 7. Jarosław jest bogiem, … Czytaj całość

12-07-2016

moje imię jest mojeKoło zamachowe..... dla przemysłu produkującego wódę i szlugi. A bachory urodzone w patologicznych rodzinach marginesu społecznego będą dalej klepać … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (148)