Notowania

fundusz rozwoju
13.06.2016 19:56

Na przełomie czerwca i lipca ma powstać strategia Polskiego Funduszu Rozwoju

Na przełomie czerwca i lipca ma powstać strategia Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Fundusz powstał w kwietniu na bazie spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

Zakłada się, że Fundusz będzie centrum strategicznym i operacyjnym Grupy, w skład której wejdzie
między innymi Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

Prezes PFR Paweł Borys powiedział podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie, że nie dojdzie do połączenia prawnego. "Chodzi o lepszą koordynację i integrację w ramach jednej grupy i spięcie tych instytucji jedną strategią oraz tym, by kontakt z odbiorcami był w jednym miejscu" - podkreślił.

Paweł Borys dodał, że w ramach Grupy będzie wydzielona część bankowa, czyli gwarancje, kredyty. Jednym z priorytetów będzie rozwój ubezpieczeń eksportowych. Istotnym elementem będzie też reorganizacja obszaru inwestycji, a także doradztwo i promocja.

Paweł Borys dodał, że po przyjęciu strategii, w trzecim kwartale ma zostać przygotowana ustawa o Polskim Funduszu Rozwoju. Wyraził nadzieję, że na przełomie tego i przyszłego roku nowa zintegrowana grupa rozpocznie działalność.

Tagi: fundusz rozwoju, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2016

Ryszard 35Podajcie uczciwe wyliczanki , jak przeżyć za " najniższe wynagrodzenie krajowe" ok.1295zł z opłatami za mieszkanie,energię elektryczną c.o. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)