Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pesa z nowym prezesem. Robert Świechowicz awansuje z fotela wiceszefa spółki

10
Podziel się

Robert Świechowicz, dotychczasowy wiceprezes i dyrektor generalny, został w poniedziałek nowym prezesem fabryki Pesa Bydgoszcz SA. Z kolei stojący na czele firmy od 20 lat Tomasz Zaboklicki będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej.

Pesa z nowym prezesem. Robert Świechowicz awansuje z fotela wiceszefa spółki
(PIOTR GAMDZYK/REPORTER)
bEpLwIEl

Robert Świechowicz, dotychczasowy wiceprezes i dyrektor generalny, został w poniedziałek nowym prezesem fabryki Pesa Bydgoszcz SA. W firmie przeszedł wszystkie szczeble kariery. Z kolei dotychczasowy prezes Tomasz Zaboklicki, który stał na czele spółki przez 20 lat, będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej.

- Rada nadzorcza zaakceptowała zmianę na stanowisku prezesa zarządu. Tomasz Zaboklicki przekazał funkcję prezesa Robertowi Świechowiczowi. Zmiana na stanowisku prezesa przygotowywana była od kilku lat, to naturalna, zaplanowana wcześniej sukcesja - poinformował Maciej Grześkowiak, szef PR w Pesie.

Zaboklicki, podobnie jak dwóch pozostałych głównych akcjonariuszy - Zygfryd Żurawski i Zenon Duszyński będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej. Pesa ma siedmiu akcjonariuszy, Świechowicz jest jednym z akcjonariuszy mniejszościowych.

bEpLwIEn
Zobacz także: Zobacz też: Ręcznie robiona biżuteria jako pomysł na biznes

Świechowicz studiował zarządzanie i marketing ze specjalnością zarządzanie finansami na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył też podyplomowe studia w zakresie prawa podatkowego. Jest absolwentem Technikum Kolejowego w Bydgoszczy.

W Pesie pracuje od 1997 r., gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery. Był samodzielnym pracownikiem ds. ekonomicznych, specjalistą, kierownikiem działu finansowego, a następnie od 2000 r. dyrektorem finansowym - członkiem zarządu, od 2012 r wiceprezesem i od 1 stycznia 2017 też dyrektorem generalnym.

bEpLwIEO
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
ffff
2 lata temu
no to zrobił kariere...pół roku na fotelu prezesa i out firma na deskach....artysta finansów
Polak
3 lata temu
Dlugo nie usiedzial....buhahahahahaha
wieniek tylko...
4 lata temu
popieram, taki młody i taki zdolny...
bEpLwIEP
Zak
4 lata temu
Zmiana na stanowisku prezesa może świadczyć o chęci zrzucenia odpowiedzialności na kogoś innego
ŁĆŹ
4 lata temu
Wszystkiego dobrego w dalszym budowaniu swojej marki, mało w Polsce mamy takich firm, tym bardziej trzeba je cenić.