Notowania

praca
21.07.2017 08:19

Szwedzki stół pozwoli uniknąć podatku. Nie wiadomo bowiem kto ile zjadł

Okazało się, że taka forma jest nie tylko tańsza, ze względu na niższą cenę, której żądają firmy cateringowe, ale również nie podlega opodatkowaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(webphotographeer/iStockphoto)

Schabowego dostajesz na talerzu? Podatek zapłacisz. Weźmiesz go ze szwedzkiego stołu. Już nie musisz. Tak orzekł fiskus w jednej z interpretacji podatkowych. To dobra wiadomość dla pracodawców. Firma fundująca pracownikom obiady nie musi naliczać im przychodu, jeśli nie wiadomo, kto i ile zjadł.

Skarbówka niedawno oficjalnie przyznała, że posiłki dla pracowników mogą nie być opodatkowane – donosi "Rzeczpospolita".

Jak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, wystarczy tylko, że nie da się obliczyć, jaka część świadczenia, w tym wypadku posiłku, przypada na daną osobę.

Jak przypomina gazeta, o interpretację przepisów wystąpiła spółka, która podpisała umowę z firmą cateringową na codzienne dostawy do biura posiłków w godzinach obiadowych.

Miał to być tzw. szwedzki stół, czyli dostępny dla wszystkich pracowników bufet. W tej formie pracownicy mogą wybrać tak posiłek, jak i jego ilość spośród dostępnych w danym dniu dań. Wolno im także dowolnie komponować dania.

Dni wolne od pracy w Polsce i w Europie

Okazało się, że taka forma jest nie tylko tańsza, ze względu na niższą cenę, której żądają firmy cateringowe, ale również nie podlega opodatkowaniu. Dostający obiad w postaci szwedzkiego stołu, pracownicy w myśl interpretacji fiskusa, nie uzyskują w ten sposób przychodu.

Tagi: praca, wiadomości, gospodarka, podatki, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-07-2017

boloDlaczego PAN BÓG pokarał Polaków takimi BARANAMI

21-07-2017

PtynioJedzenie jest niezbędne do uzyskania przychodu (nie jesz - nie masz siły pracować) więc nie rozumiem skąd pomysł na opodatkowanie go. Zaraz opodatkują … Czytaj całość

21-07-2017

Dżon emigrantPrzeczytałem pierwsze 5 linijek wytłuszczonych i nabrałem ochoty na emigrację.

Rozwiń komentarze (45)