Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Odpłatne świadczenia w szpitalach. Radziwiłł rozmawiał z premier o projekcie

39
Podziel się:

Minister zdrowia zapewnił, że projekt nie przewiduje "żadnych zmian w zakresie korzystania ze świadczeń zdrowotnych w publicznym systemie - ani dopłat, ani opłat".

Odpłatne świadczenia w szpitalach. Radziwiłł rozmawiał z premier o projekcie
(Bartosz Krupa)

Projekt ustawy umożliwiającej wprowadzenie odpłatnych świadczeń w publicznych szpitalach został przedstawiony premier Beacie Szydło - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. We wtorek nad projektem ma debatować KERM.

- Przedstawiałem, jak wygląda ten projekt, jutro też będę rozmawiał z panią premier - powiedział Radziwiłł w TVP, odpowiadając na uwagę dziennikarza, że premier Beata Szydło "zażądała" od ministra wyjaśnień w sprawie projektu.

Radziwiłł poinformował, że we wtorek na posiedzeniu Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów ma również przedstawić "projekt czy oczekiwanie wzrostu nakładów na służbę zdrowia, bo to jedno z drugim jest komplementarne". - Myślę, że po tych wyjaśnieniach nie będzie problemu z tym, żeby realizować ten projekt - powiedział.

Ponownie zapewnił, że projekt nie przewiduje "żadnych zmian w zakresie korzystania ze świadczeń zdrowotnych w publicznym systemie - ani dopłat, ani opłat". Wyraził przekonanie, że projektowane przepisy nie wydłużą kolejek do zabiegów.

Zobacz także: Zobacz także: Publiczny szpital przyjmie prywatnie. Nowy pomysł PiS na służbę zdrowia

Ocenił, że wokół projektu"jest niepotrzebnie za dużo emocji, dlatego, że on nie uderza w nikogo, poprawia kondycję publicznych jednostek, a tam, gdzie pacjenci chcą dostać się do lekarza prywatnie, to i tak to zjawisko występuje". - Chodzi o to, żeby je ucywilizować i żeby z tego korzyść mieli zarówno pacjenci, jak i szpitale publiczne - mówił minister.

Zwrócił uwagę, że "projekt w zasadzie powtarza", propozycję prof. Religi z 2007 r. dotyczącą nowelizacji ustawy o Zakładach Opieki Zdrowotnej. - Ta sprawa jest od dawien dawna aktualna, po prostu chodzi o to, żeby wyrównać szanse różnych podmiotów, które biorą udział w publicznym systemie służby zdrowia - powiedział.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(39)
kris
5 lata temu
Kaczyzm pokazuje PRAWDZIWE OBLICZE. Informują, że ODPŁATNOŚĆ nie spowoduje żadnych zmian - nie wydłużą się kolejki. A przecież M I A Ł O B Y Ć L E P I E J . Nadmiernie eksploatowany sprzęt /kupiony głównie przez WOŚP/ na usługach odpłatnych przedwcześnie się zużyje i NIE będzie "pracował" na usługi finansowane przez NFZ /który GŁUPEK ma zlikwidować/. Dla "kaczystów" najlepiej jak "nieprodukcyjny" jak najwcześniej znajdzie się 2 metry pod ziemią.
Marysia
5 lata temu
Apropos jeżeli te zmiany dojdą do skutku na pewno nie zagłosuję na PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! z jednej strony chcecie pomóc a z drugiej strony słabszych i biedniejszych zabijecie!!!!!!!!!
wyborca
5 lata temu
nigdy nie będzie dobrze jeżeli w 1-nym szpitalu będą płatne i bezpłatne wizyty i zabiegi !!!!!!!! Jeżeli ktoś ma pieniądze to niech leczy się prywatnie, a nie w szpitalach państwowych ! Taki sposób ministra Radziwiła nie może wejśc w życie Pani Premier !
Zbigniew
5 lata temu
Pamiętam sklepy komercyjne - miały być bez kolejek. Z czasem cały towar trafiał do komercyjnych, a w zwykłych były same haki. Tego chce Radziwiłł w słubin zdrowia
Lex_medici
5 lata temu
Wylazło szydło z pisowskiego wora! Obiecywali darmową opiekę medyczną dla wszystkich obywateli RP, a pichcili w gabinetach "... możliwość korzystania ze świadczeń odpłatnych w publicznych szpitalach". Buhaha...ha! Wiadomo - Radziwiłł, rzecznik nadzwyczajnej kasty - lekarzy. Himalaje prostactwa, cwaniactwa, zachłanności i cynizmu.
...
Następna strona