Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odważna wypowiedź Putina. Atak Rosji na NATO niemożliwy

0
Podziel się:

- Tylko człowiek chory na umyśle i we śnie może sobie wyobrazić, że Rosja nagle napadnie na NATO - mówił rosyjski przywódca.

Odważna wypowiedź Putina. Atak Rosji na NATO niemożliwy
(Jedimentat44/flickr (CC BY 2.0))
bELtJMUR

Tylko ktoś chory na umyśle może wyobrazić sobie, że Rosja pewnego dnia zaatakuje NATO. Moskwa nie jest winna pogorszenia relacji Rosji z Zachodem - mówi Władimir Putin mediolańskiemu dziennikowi "Corriere della Sera".

W przyszłym tygodniu rosyjski przywódca złoży wizytę we Włoszech. Zostanie przyjęty w
Watykanie przez papieża Franciszka i odwiedzi światową wystawę Expo w Mediolanie.

Władimir Putin zapewnia, że działania Rosji to samoobrona. - Wszystko co robimy, to odpowiedź na zagrożenie. Przy czym działamy w sposób ograniczony, ale taki, jaki gwarantuje bezpieczeństwo Rosji.

bELtJMUT

Jeśli chodzi o obawy niektórych państw przed możliwymi agresywnymi działaniami Rosji, moim zdaniem, tylko człowiek chory na umyśle i we śnie może sobie wyobrazić, że Rosja nagle napadnie na NATO. A w niektórych krajach gra się strachem przed Rosją.

Rosyjski prezydent wyraził opinię, że to nie Rosja przyczyniła się do pogorszenia jej stosunków z krajami Unii Europejskiej. - Nie my wprowadziliśmy sankcje, ale musieliśmy na nie odpowiedzieć" - powiedział Putin. Przyznał, że powodem był rozwój sytuacji na Ukrainie.

Mówiąc o aneksji Krymu, prezydent Rosji powołał się na precedens Kosowa. Stwierdził, że to nie Rosja rozszerza swoje wpływy. - To infrastruktura NATO podchodzi do naszych granic - powiedział Putin i dodał: - Nie należy się bać Rosji. Mamy co innego do roboty, mogę was o tym zapewnić - zaznaczył.

Czytaj więcej w Money.pl

bELtJMUZ
bELtJMVu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)