Notowania

praca
02.07.2015 15:13

Oferty pracy czekają na specjalistów z branży finansowej. Mogą przebierać w ofertach

Eksperci ds. finansów są jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów na rynku pracy - podaje serwis pracuj .pl. Zapotrzebowanie na nich utrzymuje się od wielu miesięcy na niezmiennie wysokim poziomie, stawiającym tych ekspertów w czołówce najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Eksperci do spraw finansów są jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów na rynku pracy - podaje serwis pracuj.pl. Zapotrzebowanie na nich utrzymuje się od wielu miesięcy na niezmiennie wysokim poziomie, stawiającym tych ekspertów w czołówce najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku.

- W ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku na portalu Pracuj.pl oblikowano 28000 ogłoszeń o pracę dla ekspertów odpowiedzialnych za finanse. Największe zapotrzebowanie odnotowano na specjalistów odpowiedzialnych za księgowość, analityków finansowych oraz specjalistów ds. bankowości detalicznej. Najwięcej ofert pracy pochodziło z branży finansowej, handel i sprzedaż oraz przemysł ciężki - napisano w badaniu.

Porównując obecne zapotrzebowanie z analogicznym okresem w 2014 roku, największy wzrost zapotrzebowania odnotowano na analityków finansowych (o 24,5 proc.) oraz na specjalistów odpowiedzialnych za analizę ryzyka w bankowości (wzrost o 22,3 proc.).

Od początku roku, najwięcej - bo ponad 10 tys. - ogłoszeń o pracę skierowanych do specjalistów ds. finansów opublikowały firmy największe, zatrudniające ponad 250 pracowników. Najwięcej ofert pochodziło zaś z województwa mazowieckiego, małopolskiego oraz dolnośląskiego.

Zobacz także: Polak pracuje w ciągu roku niemal tyle samo, co odpoczywa

Tagi: praca, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz