Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kolejna piramida finansowa w Polsce. UOKiK ostrzega przed OneLife Network

Kolejna piramida finansowa w Polsce. UOKiK ostrzega przed OneLife Network

Po Amber Gold dużo się nie zmieniło. Kolejne piramidy pojawiają się w naszym kraju. Fot. East News
Po Amber Gold dużo się nie zmieniło. Kolejne piramidy pojawiają się w naszym kraju.

OneLife Network może być piramidą finansową - ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w swoim komunikacie. Spółka z Belize zachęca do kupowania pakietów edukacyjnych OneLife lub OneAcademy.

W środę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że postępowanie przeciwko OneLife Network Limited z Belize prowadzi prezes Urzędu.

"Spółka zachęca do kupowania pakietów edukacyjnych OneLife lub OneAcademy, oferując możliwość otrzymywania korzyści materialnych za wprowadzenie innych osób do systemu. Wraz z zakupionym pakietem edukacyjnym konsument otrzymuje żetony. Dzięki nim może nabyć kryptowalutę OneCoin. Pakiety kosztują od 110 euro do 27 500 euro" - zaznaczył Urząd.

Wyjaśnił, że każdy z konsumentów, który namówi inne osoby do kupna pakietów edukacyjnych, jest odpowiednio wynagradzany - tworzy się hierarchiczna struktura, w której wypłaty są możliwe o ile ciągle będą przystępować kolejni uczestnicy.

Zdaniem UOKiK, system, który opracowała spółka OneLife Network może być piramidą, ponieważ konsument kupuje pakiet edukacyjny w zamian za możliwość uzyskania korzyści materialnych, a korzyści te uzależnione są od wprowadzenia innych osób do systemu prowadzonego przez OneLife Network.

Marcin P. przed komisją ds. Amber Gold: nic Polakom do zwrócenia nie mam

Urząd podkreślił w komunikacie, że system promocyjny typu piramida, czyli tzw. piramida finansowa, jest zakazany. Polega na samofinansowaniu się konsumentów w ramach utworzonej grupy. Oznacza to, że uczestnicy systemu wpłacają pieniądze organizatorowi. Muszą także namówić do udziału inne osoby, a te kolejnych chętnych.

- Piramidy są niekorzystne szczególnie dla tych osób, które przystępują do niej na końcu, ponieważ to one finansują cały system - zaznaczono.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów Urząd wydaje ostrzeżenie, gdy stwierdzi, że przedsiębiorca stosuje nielegalną praktykę, która może narazić szeroki krąg konsumentów na znaczne straty finansowe lub niekorzystne skutki.

uokik, oszustwo, piramida, ostrzeżenie, onelife network
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Szymus24cm
2017-09-19 16:39
Kawa, papieros i ciekawy artykuł to jest to co lubię. Palenie może niezdrowe ale strasznie to lubię
Szymus20cm
2017-09-19 16:33
Nie wiem jak Wy, ale artykuł to dno, teraz czas na papierosa na uspokojenie. Palenie może niezdrowe ale strasznie to lubię
Marek
2017-09-14 22:12
Hmm, czy obecnie nasz emerytury nie zaczynają tak działać ??
Młodzi finansują już swoich dziadków, a ich nie będzie miał kto ...
Pokaż wszystkie komentarze (41)