Notowania

Kolejna piramida finansowa w Polsce. UOKiK ostrzega przed OneLife Network

OneLife Network może być piramidą finansową - ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w swoim komunikacie. Spółka z Belize zachęca do kupowania pakietów edukacyjnych OneLife lub OneAcademy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Po Amber Gold dużo się nie zmieniło. Kolejne piramidy pojawiają się w naszym kraju.

W środę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że postępowanie przeciwko OneLife Network Limited z Belize prowadzi prezes Urzędu.

"Spółka zachęca do kupowania pakietów edukacyjnych OneLife lub OneAcademy, oferując możliwość otrzymywania korzyści materialnych za wprowadzenie innych osób do systemu. Wraz z zakupionym pakietem edukacyjnym konsument otrzymuje żetony. Dzięki nim może nabyć kryptowalutę OneCoin. Pakiety kosztują od 110 euro do 27 500 euro" - zaznaczył Urząd.

Wyjaśnił, że każdy z konsumentów, który namówi inne osoby do kupna pakietów edukacyjnych, jest odpowiednio wynagradzany - tworzy się hierarchiczna struktura, w której wypłaty są możliwe o ile ciągle będą przystępować kolejni uczestnicy.

Zdaniem UOKiK, system, który opracowała spółka OneLife Network może być piramidą, ponieważ konsument kupuje pakiet edukacyjny w zamian za możliwość uzyskania korzyści materialnych, a korzyści te uzależnione są od wprowadzenia innych osób do systemu prowadzonego przez OneLife Network.

Marcin P. przed komisją ds. Amber Gold: nic Polakom do zwrócenia nie mam

Urząd podkreślił w komunikacie, że system promocyjny typu piramida, czyli tzw. piramida finansowa, jest zakazany. Polega na samofinansowaniu się konsumentów w ramach utworzonej grupy. Oznacza to, że uczestnicy systemu wpłacają pieniądze organizatorowi. Muszą także namówić do udziału inne osoby, a te kolejnych chętnych.

- Piramidy są niekorzystne szczególnie dla tych osób, które przystępują do niej na końcu, ponieważ to one finansują cały system - zaznaczono.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów Urząd wydaje ostrzeżenie, gdy stwierdzi, że przedsiębiorca stosuje nielegalną praktykę, która może narazić szeroki krąg konsumentów na znaczne straty finansowe lub niekorzystne skutki.

Tagi: uokik, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-09-2017

EDUKACJA ekonomiczna wskazanaNadal jest popyt to i wyrasta podaż -takie są prawa rynku od setek lat,to że to lichwa,łupiciel i cwaniak -nie przeszkadza -chytrym,chciwym i … Czytaj całość

13-09-2017

motoGdyby tam nie była wymieniona nazwa firmy to wypisz wymaluj ZUS!!! Nowo przystępujący klienci finansują wypłatę świadczeń dla "starszych" … Czytaj całość

13-09-2017

pucio 54To takie Stale Obecne prostackie cwaniactwo ciemnej -Tępawej masy ..............Osobnik czuje OCZYWISTY przekręt -ale Wchodzi w To bo liczy ,ze On … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (41)