Notowania

innowacje
06.03.2018 10:25

Polacy tworzą najbardziej innowacyjną przeglądarkę na świecie. Zobacz, jak powstaje konkurent dla Chrome'a

Na całym świecie z ich aplikacji korzysta ponad 330 mln ludzi. Najważniejsze z biur światowego potentata mieści się w stolicy Dolnego Śląska. To tu przeglądarka Opera jest uzbrajana po zęby, by rzucić wyzwanie konkurencji. Zapraszamy na relacje na żywo z tego tętniącego innowacyjnymi pomysłami miejsca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Opera Sotware)
Krystian Kolondra, EVP, szef Opery na komputery. To on sprowadził skandynawską firmę do Wrocławia.

Na całym świecie z ich aplikacji korzysta ponad 330 mln ludzi. Najważniejsze z biur światowego potentata mieści się we Wrocławiu. To tu przeglądarka Opera jest uzbrajana po zęby, by rzucić wyzwanie konkurencji. Zapraszamy na relację na żywo.

Opera Software już od 1994 proponuje internautom swój flagowy produkt, czyli przeglądarkę stron internetowych. Choć jej biura projektowe rozsiane są po całym świecie, to jej wrocławska siedziba odgrywa najbardziej istotną rolę.

To tu od 2006 r. najlepsi polscy programiści współtworzą jej rynkowe sukcesy. Sami zgłosili się z propozycją współpracy do centrali firmy w Oslo. Zaczynali w skromnym biurze w 20 osób. Dziś na 5 tys. metrów kwadratowych supernowoczesnej powierzchni biurowej pracuje ich ponad 200.

Zobacz naszą relację live na Facebooku

To właśnie we Wrocławiu projektowano Operę News, aplikację informacyjną dla Afryki, która w miesiąc została pobrana ponad milion razy. To również tutaj w zeszłym roku powstała Opera Neon, przeglądarka koncepcyjna, która ma szansę zmienić nasz sposób przeglądania zawartości internetu.

Czym Opera chce pokonać konkurentów z Firefoxa i Chrome'a? Pomóc mają powstające właśnie wbudowane messengery i ad blockery z ochroną przed kopaniem krytpowalut na naszych komputerach.

Tagi: innowacje, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2018

jaja jak beretyHaHaHa polacy to sobie mogą co najwyżej grę smoleńska stworzyć

06-03-2018

xaxa13213chiński syf, powariowaliście do rzeczy? opera to badziew, daleko jej do każdej przeglądarki opartej na chromium, i już daleko w tyle za najnowszą … Czytaj całość

06-03-2018

docOpera jest dobra i ma wbudowany darmowy vpn. Ma też wszystko co potrzebne, jest szybka i fajna :) Dla mnie Chrome to szpieg i wyłudzacz informacji, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)