Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Polacy tworzą najbardziej innowacyjną przeglądarkę na świecie. Zobacz, jak powstaje konkurent dla Chrome'a

15
Podziel się

Na całym świecie z ich aplikacji korzysta ponad 330 mln ludzi. Najważniejsze z biur światowego potentata mieści się w stolicy Dolnego Śląska. To tu przeglądarka Opera jest uzbrajana po zęby, by rzucić wyzwanie konkurencji. Zapraszamy na relacje na żywo z tego tętniącego innowacyjnymi pomysłami miejsca.

Krystian Kolondra, EVP, szef Opery na komputery. To on sprowadził skandynawską firmę do Wrocławia.
Krystian Kolondra, EVP, szef Opery na komputery. To on sprowadził skandynawską firmę do Wrocławia. (Opera Sotware)
bEilEupx

Na całym świecie z ich aplikacji korzysta ponad 330 mln ludzi. Najważniejsze z biur światowego potentata mieści się we Wrocławiu. To tu przeglądarka Opera jest uzbrajana po zęby, by rzucić wyzwanie konkurencji. Zapraszamy na relację na żywo.

Opera Software już od 1994 proponuje internautom swój flagowy produkt, czyli przeglądarkę stron internetowych. Choć jej biura projektowe rozsiane są po całym świecie, to jej wrocławska siedziba odgrywa najbardziej istotną rolę.

To tu od 2006 r. najlepsi polscy programiści współtworzą jej rynkowe sukcesy. Sami zgłosili się z propozycją współpracy do centrali firmy w Oslo. Zaczynali w skromnym biurze w 20 osób. Dziś na 5 tys. metrów kwadratowych supernowoczesnej powierzchni biurowej pracuje ich ponad 200.

bEilEupz

Zobacz naszą relację live na Facebooku

To właśnie we Wrocławiu projektowano Operę News, aplikację informacyjną dla Afryki, która w miesiąc została pobrana ponad milion razy. To również tutaj w zeszłym roku powstała Opera Neon, przeglądarka koncepcyjna, która ma szansę zmienić nasz sposób przeglądania zawartości internetu.

Czym Opera chce pokonać konkurentów z Firefoxa i Chrome'a? Pomóc mają powstające właśnie wbudowane messengery i ad blockery z ochroną przed kopaniem krytpowalut na naszych komputerach.

bEilEuqa
innowacje
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(15)
Tadeusz
3 lata temu
Z przeglądarki jestem zadowolony i jeżeli chcesz aby była dla laików lub bardziej prosta to masz możliwość wyłączenia funkcji i dodatków których w danej chwili nie potrzebujesz lub nie jesteś w stanie ogarnąć . Jeżeli chcesz aby była zaawansowana i miała sporo wiadomości ładnie poukładanych i podanych a tym samym bardziej profesjonalna czy mniej ograniczona - to w menu ustawień i personalizacji masz spore pole do działania . Aktywujesz to co chcesz mieć i oglądać - mniej lub więcej . Reasumując - każdy znajdzie w niej to co potrzebuje ,więc polecam Operę od prostej po zaawansowaną bo ma spore możliwości .
Dick.92L
3 lata temu
Yesterday I reinstalled the browser from the original page, but strangely Opera browser 55.0.2994.47 has been installed and this number appears portable. The current browser available for download is Opera 55.0.2994.44 and it is on all download sites, so I do not understand why this portable is installed. Opera nr. 55.0.2994.47 is on several pages and it is difficult to search but as I find it writes that it is portable, otherwise portable. So far I have downloaded Opera from the website dobreprogramy and I had no problem and from the original surprise and doubt, the more that I clicked correctly download for Windows 7 for a desktop computer
TomKs1
3 lata temu
Opery używałem z 7 lat, niemal od początku aż do końca, czyli wersji 12. Zawsze była wygodniejsza w obsłudze, pełna użytecznych funkcji, które FF i Chrome wprowadzały z wielkim szumem 3 lata później. Wersję 15 zainstalowałem z entuzjazmem i... po godzinie odinstalowałem. To już nie była Opera, wyleciały wszystkie te funkcje, które stanowiły o przewadze. Na szczęście Opera odrodziła się pod nazwą Vivaldi.
bEilEuqb
Leon Z
3 lata temu
Przecież Opera to Chrome w innym layoucie... Kiedyś Opera faktycznie działała lepiej, teraz jest zwyczajnie kiepska. Używam jej bo FF stał się jeszcze gorszy (kiedyś był lepszy), a Chrome jest dla mnie zbyt irytujący. W rezerwie mam jeszcze starą przeglądarkę K-Meleon. Daje radę tam, gdzie inne wymiękają. Niestety ma też swoje wady np. zdarza się jej mocno spowalniać
Ja
3 lata temu
Więcej słodzenia się nie dało?