Notowania

Światłowód Orange w zasięgu 1,5 mln klientów. Korzysta 100 tys.

- Wzrost przesyłu danych ma rozmiary tsunami - przekonuje prezes Jean-François Fallacher.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Orange Polska/materialy prasowe)

Liczba klientów Orange Polska, korzystających z internetu światłowodowego FTTH, przekroczyła 100 tys. - poinformował prezes telekomunikacyjnej spółki Jean-François Fallacher. To wciąż mniej niż jedna dziesiąta obecnego potencjału.

- Wzrost przesyłu danych ma rozmiary tsunami. My to umożliwiamy, dzięki naszej infrastrukturze, dzięki realizowanym inwestycjom w technologie 4G i światłowód FTTH - podkreślał Fallacher podczas prezentacji nowej oferty Orange.

Na razie z oferty Orange korzysta około 100 tys. klientów, choć możliwość taką ma już blisko 1,5 mln gospodarstw domowych.

Telekomunikacyjna spółka mocno inwestuje w rozwój tej technologii. Nakłady w ubiegłym roku sięgnęły 600 mln zł. W efekcie zasięg internetu zwiększył się o połowę, a liczba klientów prawie czterokrotnie. Na koniec marca ubiegłego roku było ich 27 tys.

Plan inwestycji operatora to 2,2 mld zł i osiągnięcie zasięgu do 3,5 mln gospodarstw.

Orange oferuje obecnie przepustowość do 600 Mb/s, ale prezes Fallacher podkreśla, że ta technologia nie ma ograniczeń prędkości. W testach osiągnięto 10 Gb/s. Orange oczekuje, że światłowód będzie standardem technologicznym na kolejne 20-30 lat.

Orange Polska (dawniej Telekomunikacja Polska i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w naszym kraju. Dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

Tagi: orange, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-02-2017

RobiA do mnie nawet kabla nie chcą podłączyć :(

09-02-2017

OrsonWielkie reklamy a gdzie ten światłowód?na wsi go niema a to co jest to brak słów.

09-02-2017

MundekWrocław. Osiedle domków, światłowody obok domu ciągnięte na bloki ale domki nie wiadomo kiedy zostaną podłączone. Neostrada max 10Mb - żenada.

Rozwiń komentarze (14)