Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gmina zniknie z mapy. Przez długi w parabankach

66
Podziel się:

Zachodniopomorska gmina Ostrowice zostanie zlikwidowana i włączona gminy Drawsko Pomorskie. Procedura już ruszyła. Wszystko dlatego, że zadłużona po uszy gmina nie radzi sobie ze spłatą zobowiązań.

Licząca 2,5 tys. mieszańców gmina Ostrowice to jedna z zadłużonych gmin w województwie zachodniopomorskim
Licząca 2,5 tys. mieszańców gmina Ostrowice to jedna z zadłużonych gmin w województwie zachodniopomorskim (Marcin Bielecki/ PAP)
bEUrAWQB

Między innymi w parabankach.

Ostrowice są zadłużone na 42,5 mln zł, podczas gdy z podatków zbierają 3,7 mln zł. Lwia część tych długów to zobowiązania w parabankach. Władze gminy zaciągając nowe pożyczki, próbowały ratować finanse samorządu. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki wydał komunikat, że "sytuacja finansowa Ostrowic nie rokuje żadnej nadziei" i "gmina nie ma szans na samodzielne istnienie”. O sprawie informuje Radio Szczecin.

Zobacz także: Niemieckie reparacje wojenne. Zobacz, co można kupić za 25 bln złotych
bEUrAWQD

Plan zakłada zniesienie jednostki samorządu terytorialnego, jaką jest gmina Ostrowice i włączenie jej do Drawska Pomorskiego. Jeśli do tego dojdzie, gmina Drawsko przejmie infrastrukturę gminy Ostrowice, ale także jej długi. Urząd Gminy w Ostrowicach stanie się filią drawskiego ratusza, bez zmian funkcjonować będą szkoły, zakłady opieki zdrowotnej i placówka Poczty Polskiej.

Procedura dotycząca połączenia już ruszyła. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak wystąpił do obu gmin o opinie. Mają je przedstawić w ciągu trzech miesięcy.

W zeszłym roku premier Beata Szydło zdecydowała o zawieszeniu organów gminy i powołaniu zarządu komisarycznego.

bEUrAWRe
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(66)
zgryzliwy
4 lata temu
Trzeba powołać jeszcze więcej radnych.Ponadto trzeba powołać nadradnych.Niech radzą tak jak Sejm.Bez przerwy.Radnemu 5tys.Nadradnemu 7tys.Oczywiście dodatek na prowadzenie biura.Radnemu 3tys.nadranemu 5tys.
piotr
4 lata temu
a może tak zniknie TVP za ogromne długi ???
J32,5
4 lata temu
Czekam kiedy Bytom.
bEUrAWRf
Aquarius 43
4 lata temu
jakie prawo zezwala na tych oszukańszych firm!?
iza
4 lata temu
Kto zezwala wójtowi na pozyczki w parabankach ?A potem płaczą ,że PIS wygrał wybory ...
...
Następna strona