Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
09.01.2018 11:17

Po 22 latach znika z giełdy. Paged wykluczony z notowań

Nowy inwestor jednej z najdłużej notowanych na giełdzie spółek we wtorek wycofał ją ostatecznie z giełdy. Paged decyzją zarządu GPW został wykluczony z obrotu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alexey SAZONOV)
Z giełdy znika kolejna spółka. Paged to jeden z weteranów GPW

Producent sklejek i mebli Paged był na giełdzie od 1996 roku, czyli jest jednym z największych weteranów warszawskiego parkietu. Zarząd spółki poinformował, że w dniu 4 stycznia zarząd Giełdy Papierów Wartościowych podjął uchwałę w sprawie wykluczenia jej akcji z obrotu giełdowego z dniem 9 stycznia 2018 r. Ta decyzja mogła zapaść dzięki zezwoleniu Komisji Nadzoru Finansowego na przywrócenie akcjom spółki formy dokumentu.

Nowy inwestor Mespila Investments przejął w ubiegłym roku w wezwaniu wszystkie akcje spółki po 59 zł za sztukę, m.in. od Lasów Państwowych. Była to cena zbliżona do wieloletnich rekordów.

- Obecność spółki na rynku publicznym i związane z nią obowiązki sprawozdawcze generują także znaczne koszty, które nie są rekompensowane przez korzyści wynikające z bycia notowanym na GPW. Dlatego dalsza obecność spółki Paged na rynku publicznym nie przyniesie korzyści ani inwestorom, ani grupie, ograniczając jej dalszy rozwój - mówił Mirosław Stachowicz, członek rady nadzorczej Pagedu.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

Paged jest kolejną spółką, która znika z parkietu w ostatnich 12 miesiącach. Główni właściciele coraz większej liczby spółek przestają dostrzegać korzyści, które daje im giełda. Pisaliśmy o tym w money.pl. Komputronik, Pelion, Uniwheels, Integer, Polcolorit, to spółki, które opuściły giełdę, a ostatnio zadeklarowała taki zamiar czeska Fortuna Entertainment.

Notowania historyczne Paged na GPW

Tagi: giełda, gpw, pgd, paged, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-01-2018

LipagpwNiedługo jeszcze zejdą synthos emperia. Robi się coraz nudniej na GPW. Najchętniej przeskoczyłbym na giełdę w USA.

09-01-2018

e.Rozsądnie.

09-01-2018

InwestorBrak mody na spółkę jak kiedys...perspektywa zwaly jak 2007 r .. a to juz za chwile....po co byc na giełdzie ?

Rozwiń komentarze (3)